Nowa EPka KING BULL „ What Happened Here?”

Kanadyjski King Bull , tuż po swoich ostatnich singlach Pay Attention , The Depender i B-Side Baby, upuścił długo oczekiwaną EPkę What Happened Here? przez Riot Records.

King Bull to rock i punk lat 70-tych z gniewnym klimatem i ziemskimi ulicznymi riffami, napędzany punkowym, podpalanym rockiem paliwem. Rozpalane misternymi zagrywkami, mocnymi gitarowymi tonami i wyjątkowo ostrym wokalem, pokrywają to, co w muzyce rockowej jest wspaniałe.

What Happened Here?” King Bulla nie jest zapisem koncepcyjnym, nie został skonstruowany w celu osiągnięcia jakiejś wielkiej wizji, ani nie stara się rozwikłać sensu życia. Zamiast tego płyta eliminuje wszelkie bzdury i pretensjonalność, pozostawiając zaledwie pięć rozebranych petardów wypełnionych prawdziwą uczciwością i gracją.

EP jest spójny dźwiękowo przez cały czas, z warczącymi gitarami, warczącym basem, grzmiącą perkusją i wokalem, który brzmi podobnie do silnika odrzutowego, który nie działa poprawnie. Większość sprzętu używanego podczas nagrywania pochodzi sprzed lat 80-tych i obejmuje gitarę, która została kilkakrotnie przełamana na pół oraz bas, który dosłownie przetrwał pożar domu.

Bliższe przyjrzenie się piosenkom ujawnia bezpośrednie teksty poparte dostatecznym dowcipem, aby przypomnieć, że w rock and rollu jest jeszcze miejsce na poezję. Zanim powstała wytwórnia „punk rock”, było kilka zespołów, które działały z mniejszą precyzją i niosły więcej niepokoju niż typowe zespoły rock and rollowe; zespoły takie jak Ramones, MC5 , wczesne AC / DC , The Clash , The Who itd. Co się tutaj wydarzyło? jest jak w domu, gdy jest ułożony obok takiej muzyki.

O KING BULL
Pochodzący z Red Deer w Albercie, który nie jest najbardziej artystyczną ze wszystkich kanadyjskich społeczności, King Bull działa w branży od 13 lat.

Jeśli przyjrzysz się bliżej, możesz zauważyć uderzające podobieństwo między „Red Deer Alberta 2020” a filmem „Slap Shot” z 1977 roku, dopiero teraz bracia Hanson zrezygnowali z hokeja i zaczęli grać w rock and rolla.

Trzynaście lat później, kilka drobnych zmian w nazwie i składzie, i King Bull działa płynniej niż kiedykolwiek, a jego najstarszy członek ma mniej niż ćwierć wieku. Ich debiutancki album z 2019 roku, Mouthbreathers i Sha-na-na , składający się z dwóch utworów komentarz do współczesnej tożsamości wraz z niekończącą się trasą koncertową po zachodniej Kanadzie w ramach wsparcia, niedawno wylądował w australijskiej i działającej na całym świecie wytwórni Riot Records .

To zespół dla fanów The Who, Iggy Pop, Against Me, AC / DC, Queens of the Stone Age, David Bowie, The Drones, Neil Young itd.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *