Bantha Rider zapowiada debiutancki album!

Kilka lat od premiery debiutanckiego EP, warszawskie trio Bantha Rider zapowiedziało premierę pierwszej długogrającej płyty!

 
“Binary Sunset Massacre“, bo tak nazywać się bedzie album, ukaże się 4 grudnia nakładem Piranha Music. Zespół opublikował okładkę zaprojektowaną przez gitarzystę zespołu, Krzysztofa Lesińskiego, oraz tracklistę. Na płycie znajdzie się 8 utworów utrzymanych w klimacie instrumentalnego stoner rocka, nawiązującego do uniwersum Gwiezdnych Wojen
 
Zespół Bantha Rider założony został w Warszawie w 2016 roku przez muzyków udzielających się m.in. w takich kapelach, jak Mary & the Highwalkers czy War-saw. Na koncie mają świetnie przyjętą (szczególnie poza granicami kraju) EPkę zatytułowaną po prostu “Bantha Rider“. Muzycznie trio oscyluje wokół instrumentalnego stoner rocka, doom metalu i sludge, estetycznie opierając swoją twórczość na uniwersum stworzonym przez George Lucasa. Riffy tłuste jak Jabba the Hutt i sekcja rytmiczna “zbyt celna, jak na ludzi pustyni”. Tak brzmiałby stoner, gdyby wywodził się z planety Tatooine.
 
 
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *