Alice Cooper zapowiada nową płytę

Alice Cooper wyda swój nowy album studyjny „Detroit Stories” 26 lutego 2021 roku za pośrednictwem earMUSIC. Pierwszą zapowiedzią płyty „Detroit Stories” będzie cover utworu „Rock ‚n’ Roll” z repertuaru Velvet Underground. Jego premierę zapowiedziano już na jutro, 13 listopada.

Nazwany na cześć miasta, które zapoczątkowało oryginalną grupę Alice Cooper na drodze do sukcesu, „Detroit Stories” jest kontynuacją zeszłorocznej EP-ki „Breadcrumbs” jako współczesny hołd dla najtrudniejszej i najbardziej szalonej sceny rock and rolla, jaka kiedykolwiek istniała.

W 1970 roku początkujący producent Bob Ezrin wszedł do wiejskiego domu na obrzeżach Detroit, aby pracować z zespołem Alice Cooper. Porzucając kwiatową potęgę Los Angeles, ponieważ byli oni przeciwieństwem hipisowskiego ideału pokoju i miłości, Alice sprowadziła swój zdecydowanie mroczniejszy gang z powrotem do miejsca urodzenia, na legendarną scenę rockową, która zrodziła hard rock, garażowy rock, soul, funk, punk. …i więcej.

Ezrin ćwiczył zespół przez 10 godzin dziennie, aby zdefiniować ich charakterystyczne brzmienie. Za każdym razem, gdy nagrywali piosenkę, więźniowie w szpitalu dla szalonych kryminalistów po drugiej stronie ulicy wiwatowali i tak narodził się klasyczny dźwięk Alice Coopera. „Detroit było wtedy w centrum heavy rocka” – wyjaśnia Alice. „Zagraliście w Eastown i byliby to Alice Cooper, Ted Nugent, THE STOOGES i THE WHO, za 4 dolary! W następny weekend na Grande było MC5, BROWNSVILLE STATION i FLEETWOOD MAC, SAVOY BROWN czy SMALL FACES. Nie mógłbyś być zespołem soft-rockowym, bo skopałby ci tyłek. “

„Detroit Stories” będzie dostępne na CD, digipaku CD + DVD, pudełku CD (zawiera CD, Blu-ray, t-shirt, maskę na twarz, latarkę i 3 naklejki) oraz składankę 2LP. DVD i Blu-ray po raz pierwszy pokażą na wideo niesamowity występ na żywo „A Paranormal Evening At The Olympia Paris”.

Ponieważ cała kultura koncertowa została zamknięta z powodu covid-19, Alice Cooper poczuł potrzebę podzielenia się jednym ze swoich ostatnich koncertów ze swoimi fanami, ponieważ nie może się doczekać powrotu na trasę – lepiej niż kiedykolwiek.

Tracklist

01. Rock ‘N’ Roll
02. Go Man Go (Album Version)
03. Our Love Will Change The World
04. Social Debris

05. $1000 High Heel Shoes
06. Hail Mary
07. Detroit City 2021 (Album Version)
08. Drunk And In Love
09. Independence Dave
10. I Hate You
11. Wonderful World
12. Sister Anne (Album Version)
13. Hanging On By A Thread (Don’t Give Up)
14. Shut Up And Rock
15. East Side Story (Album Version)

Alice Cooper zapowiedział nową płytę. Co wiemy o „Detroit Stories”? | Teraz  Muzyka

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *