Natalia Kukulska prezentuje kolejny teledysk promujący album “Czułe struny”!

Płyta, która podbiła serca słuchaczy i listy sprzedaży właśnie pokryła się złotem.

Tymczasem do sieci trafiło video, zrealizowane do utworu “Zezowate szczęście” czyli Mazurka F-dur op.68 nr 3 Fryderyka Chopina w aranżacji Adama Sztaby z tekstem Natalii Kukulskiej.

Utwór ten pełni na płycie wyjątkową rolę gdyż czuć w nim zabawę i dystans zarówno w sferze muzycznej, jak i lirycznej.

Adam Sztaba, pod którego batutą zabrzmiała nasza najwybitniejsza orkiestra – Sinfonia Varsovia, w charakterystyczny dla siebie sposób zabawił się formą, niejednokrotnie zaskakując, łamiąc rytm i zmieniając harmonię. Dzięki tym zabiegom trudno szukać teraz patosu, który znamy z oryginalnej kompozycji. Jak mówi aranżer:

“Lubię to zderzenie z utworami, które ludzie znają w pewnym utartym brzmieniu. Najlepiej jak je znają dość dobrze, to wtedy ta zbitka z nową wersją podwójnie mocno działa. Pod warunkiem, że ta wersja jest dobrze wymyślona, dobrze zakomponowana, naturalna dla orkiestry, naturalna dla solisty.”

To ekwilibrystyczne opracowanie symfoniczne zainspirowało wokalistkę do zabawy słowem i bezpośrednich nawiązań do formy i aranżacji.  “…Modulacji nie chcę tu, szukam opcji moll czy dur…”.

Tematem utworu jest też pech czyli tytułowe “zezowate szczęście” albo po prostu ironia losu, z której żartuje autorka.

Nie ma więc lepszej daty dla premierowej publikacji teledysku niż w piątek 13! Na przekór i na szczęście! 

Spójną kontynuacją zabawy formą jest video z udziałem Natalii Kukulskiej i Adama Sztaby, zrealizowane przez Marcina Kopca z Mortvideo w przestrzeni Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.

To nie pierwsza współpraca wokalistki z tymi twórcami – Mortvideo zrealizował także teledysk do tytułowych “Czułych strun”, jak również w ramach programu “Kultura w sieci” odpowiada za realizację obrazu do koncertu “Czułe struny”, który od kilku dni można bezpłatnie zobaczyć na kanale youtube Natalii Kukulskiej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *