Album Lenny Valentino po raz pierwszy w digitalu!

„Uwaga! Jedzie tramwaj” w serwisach streamingowych

Rusza również preorder kolekcjonerskiego, niebieskiego winyla, wznowienia CD oraz standardowego czarnego winyla. Premiera 22 stycznia 2021.
 
Rok 1998. W Mysłowicach spotykają się Artur Rojek, gitarzysta i wokalista grupy Myslovitz oraz basista i wokalista Mietall Waluś. Dołączają do nich perkusista Wojciech Kuderski oraz gitarzysta Michał Koterba i w takim składzie powstaje grupa Lenny Valentino, która nagrywa swoje pierwsze demo. Rok po powstaniu  grupę opuszcza Wojciech Kuderski, którego miejsce zajmuje Bartek Królikowski. W 2000 roku po odejściu ze składu Michała Koterby do Rojka i Walusia dołącza „desant z wybrzeża” – Maciek Cieślak, Jacek Lachowicz oraz Arek Kowalczyk z zespołu Ścianka. Połączone śląsko – pomorskie siły w studiu im. Adama Mickiewicza w Sopocie nagrywają jedną z najciekawszych płyt pierwszej dekady nowego stulecia.
 

Premiera albumu „Uwaga! Jedzie tramwaj” wydanego nakładem  wytwórni Sissy Records / BMG Poland miała miejsce jesienią 2001 roku. Na płycie znalazło się dziesięć utworów w tym singlowe „Chłopiec z plasteliny” oraz „Dom nauki wrażeń.” Album został pozytywnie przyjęty przez fanów i media. Wysoko oceniane wydawnictwo zostało przez niektórych recenzentów okrzyknięte najlepiej zrealizowaną polską płytą.
 
Album promowały dwa single: “Dom nauki wrażeń” i “Chłopiec z plasteliny,” do których nakręcono teledyski. Długo niedostępne materiały wideo zespołu możesz teraz obejrzeć TUTAJ.

To nie koniec niespodzianek dla fanów zespołu. Już teraz TYLKO TUTAJ możesz zamówić wytłoczony w ilości 500 egzemplarzy kolekcjonerski, numerowany album wydany na niebieskim 180 gramowym  winylu z dodatkowymi trackami. Wzbogacony o dwa utwory: „W-21” oraz „W-34” limitowany album winylowy „Uwaga! Jedzie tramwaj” w tej formie dostępny będzie po raz pierwszy. Również wyłącznie na tej stronie zobaczysz materiały wideo, w których Artur Rojek i Mietall Waluś opowiadają o historii albumu.

Kolejna niespodzianka to wznowienie po długiej przerwie albumu na płycie CD oraz wznowienie standardowego albumu „Uwaga! Jedzie tramwaj” na czarnym 140 gramowym krążku bez dodatkowych utworów. Wydanie winyla Lenny Valentino, które ukazało się w 2011 roku jest od wielu lat niedostępne w sprzedaży i na aukcjach internetowych osiągało zawrotne ceny.

Premiera kolekcjonerskiego niebieskiego winyla, płyty CD oraz standardowego czarnego krążka Lenny Valentino już 22 stycznia przyszłego roku. Zamów TUTAJ

Zamknij oczy, i posłuchaj muzyki, która przeniesie Cię na brukowane śląskie uliczki wypełnione (co niezwykłe) nadmorską atmosferą swobody oraz bardzo osobistymi tekstami, które stały się mocną stroną tego kultowego wydawnictwa.
 
Tracklista LP (limited)
 
Strona A
1. Zniszczyłaś to czy zniszczyłem to ja 2. Karuzele, skutery, rodeo 3. Jesteśmy dla siebie wrogami 4. Chłopiec z plasteliny 5. Dzieci 2 6. Uwaga! Jedzie tramwaj
Strona B
1. Dom nauki wrażeń
2. Dla taty
3. Trujące kwiaty
4. Otto Pilotto
5. W-21 6. W-34
 
Tracklista CD
1. Zniszczyłaś to czy zniszczyłem to ja
2. Karuzele, skutery, rodeo
3. Jesteśmy dla siebie wrogami
4. Chłopiec z plasteliny
5. Dzieci 2
6. Uwaga! Jedzie tramwaj
7. Dom nauki wrażeń
8. Dla taty
9. Trujące kwiaty
10. Otto Pilotto
bonus:
11. Dom nauki wrażeń – live
12. Otto Pilotto – live
13. Uwaga! Jedzie tramwaj – live
14. W-21
15. W-34
 
https://prowly-uploads.s3.eu-west-1.amazonaws.com/uploads/landing_page_image/image/294853/fa3c00310cfdbb31649132cad7587c06.jpg
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!