FANG wydaje nowy singiel i teledysk „ Minneapolis ”

FANG należeli do liderów sceny hardcore na Zachodnim Wybrzeżu i byli częścią wczesnej sceny punk rockowej w East Bay. FANG powstało w Berkeley w Kalifornii w Stanach Zjednoczonych w 1980 roku. FANG powraca z nowym, niesamowitym singlem i teledyskiem Minneapolis przez Die Laughing Records. FANG upuścił swój najnowszy album Rise Up! w 2019 roku.

„W czwartek 28 maja 2020 r. Trzeci posterunek policji w Minneapolis został podpalony i spalony przez protestujących po zabójstwie George’a Floyda przez gliniarzy z Minneapolis. To i wiele innych niedawnych i historycznych wydarzeń jest impulsem do powstania nowej piosenki Fang Minneapolis . T tutaj jest i była wojna trwająca zbyt długo w Ameryce i każdy obywatel, każda osoba z głosem i ciałem musi powstać i dołączyć do walki. Ta piosenka jest wezwaniem do broni i potępienie chorej historii Stanów Zjednoczonych i trwającego systemowego rasizmu ”.
Sammytown (Kieł)

O FANG
Fang to wpływowy zespół z San Francisco Bay Area / Long Beach, założony w 1980 roku na scenie hardcore w Berkeley w Kalifornii. Obecny skład to oryginalny frontman Sam McBride ( Sammytown ) na wokalu wraz z Obadiah Bowlingiem i Tommy Knox na gitarze, basista Brandon Brown i perkusista Mike 86 .

Wśród liderów sceny hardcore na Zachodnim Wybrzeżu, Fang wywarł wpływ na wiele zespołów, a wiele znanych zespołów zajmowało się materiałem Fanga. Mudhoney , Butthole Surfers, Metallica i Nirvana – wszystkie nagrywały The Money Will Roll Right In, a I Wanna Be On TV zostało pokryte przez Green Day. Wyróżniająca się gra gitarowa-założyciela Toma Flynna również wpłynęła na wielu naśladowców, w tym na zwolenników gatunku grunge.

I chociaż nie możemy twierdzić, że Fang jest „najciężej pracującym zespołem w show biznesie”, wiemy, że jest to jeden z najbardziej trwałych i produktywnych zespołów hardcore wszechczasów!

Sammytown i Fang zostali również opisani w filmie dokumentalnym Turn It Around: The Story of East Bay Punk

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *