REVELINO wydaje nowy singiel „ That’s What Emily Says ”

„That’s What Emily Says” to zupełnie nowy singiel Revelino, który pochodzi z ich zremasterowanego debiutanckiego albumu o tej samej nazwie. To się w piątek 6 listopada na Bandcamp piątku.
Piosenka zawsze była wielkim utworem na koncercie zespołu i dla wielu początkowo powinna być singlem. Zremasterowana wersja spotkała się z tak wielką reakcją, że zespół zdecydował się ostatecznie wydać ją jako singiel. Wyprodukowali także zupełnie nowy teledysk do piosenki, zawierający nagrania z koncertów i zdjęcia z 1996 roku, a redagowany przez Rory’ego McDonalda, który zaprojektował również stronę internetową zespołu.

ALBUM PRZEDSPRZEDAŻ LINK:
https://store.dublinvinyl.com/products/revelino-remastered-repress

Płyta winylowa zawiera bonusowy track EP-6 na żółtym winylu i został wydany pt 9 th października i poszedł prosto do nr 1 na listach przebojów irlandzki Indie. Pierwsze wydanie płyty również zostało całkowicie wyprzedane w ciągu dwóch tygodni. Drugie naciśnięcie jest w produkcji i będzie w sklepach od 27 listopada Th.

„Happiness is Mine jest dość skandalicznym początkiem, a ten album szkice i schematy, a potem nagle szarpie jak złamane kości przecinające gładką skórę”. Melody Maker
„Piękne, pełne harmonii słodycze z brzęczącymi gitarami”. New York Times
„Kawałek czystego gitarowego nieba, ostre riffy, skaczące podniebne melodie i surfujące melodie”. Irish Times
„Kurs mistrzowski. Muskularny, zniewalający dźwięk, będący własnością Revelino ”. Gorący przycisk
 
Revelino świętowało wydanie swojego debiutanckiego albumu o tej samej nazwie 6 października 1994 roku. Album otrzymał entuzjastyczne recenzje, a główny singiel Happiness is Mine miał natychmiastowy wpływ na radio w Irlandii. Krytycy Hot Press uznali go za trzeci najlepszy singiel roku, aw styczniu 1995 roku zajęli 9 pierwszych miejsc w plebiscycie czytelników Hot Press, w tym nr 1 w kategorii New Act. W 2004 roku album znalazł się na 47 miejscu listy 100 największych irlandzkich albumów.

Wydali Don’t Lead Me Down w kwietniu 1995 roku, który następnie pojawił się na dwóch ścieżkach dźwiękowych do filmów – brytyjskim filmie gangsterskim Hardmen i irlandzkiej kultowej komedii kryminalnej, „ I Went Down ” napisanej przez Conora McPhersona i z udziałem znakomitej irlandzkiej obsady, w tym Brendana Gleesona. I Peter McDonald. Kultowy klasyk „ I Went Down” zawierał także „ Hello” z albumu Revelino.

Rok 1996 rozpoczął się epicką trasą Heineken Rollercoaster Tour of Ireland, która odbyła się wraz z zapalającym Whipping Boyem. Pracując nad kolejnym albumem, zespół podpisał międzynarodową umowę licencyjną z francusko-brytyjską wytwórnią Musidisc, a debiutancki album został wydany na całym świecie w marcu 1996 roku i zebrał świetne recenzje. Zwiedzili Wielką Brytanię i Francję i pojawili się na żywo we francuskim kulturalnym programie telewizyjnym Nulle Part Ailleurs , wprowadzonym przez legendę futbolu Michela Platiniego! Zapewnili sobie dwa miejsca na festiwalu w Phoenix tego lata i, co bardziej imponujące, zespół dotarł również do finału sławnego turnieju piłkarskiego 5-a-side na festiwalu, pokonując Massive Attack (i Banksy?) 4-1 i Dodgy 3-. 0 po drodze. Zostali wybrani do trofeum przez zespół gazet Guardian, w skład którego weszli Mick Talbot z Style Council i kilku profesjonalnych ringerów, w tym piłkarze z Chelsea i dwóch braci Stein!

Drugi album Broadcaster został wydany w 1996 roku i został zmiksowany przez Pata Colliera, który pracował z The Jesus & Mary Chain, Primal Scream i The Wonder Stuff. Wydanie albumu zostało poprzedzone pierwszym singlem Step On High w sierpniu 1996 roku, który nieżyjący już wielki John Peel określił jako jeden z jego ulubionych singli roku. Pojawił się również na ścieżce dźwiękowej do filmu Blowdry (z udziałem Alana Rickmana i Natashy Richardson). Wiele lat później, w 2005 roku, w pierwszą rocznicę śmierci Peela, NME napisało artykuł o pudełku Peela ze 120 ulubionymi singlami – Revelino’s Step On High był jedynym irlandzkim singlem w pudełku, innym niż Teenage Kicks The Undertones! W następnym miesiącu Channel 4 wyemitował wspaniały dokument Peel’s Record Box.


Zamów album tutaj: https://physicalmusic.store/products/revelino

„Happiness is Mine jest dość skandalicznym początkiem, a ten album szkicuje i planuje, a potem nagle rani jak złamane kości przecinające gładką skórę”. Melody Maker
„Piękne, pełne harmonii słodycze z brzęczącymi gitarami”. New York Times
„Kawałek czystego gitarowego nieba, ostre riffy, skaczące podniebne melodie i surfujące melodie”. Irish Times
„Kurs mistrzowski. Muskularny, zniewalający dźwięk, będący własnością Revelino ”. Gorący przycisk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *