Rozmowa z Wojtkiem Jabłońskim, Julią Kordylak i Danielem Bruhl o projekcie “iWojtek”

Wojtek Jabłoński kompozytor i gitarzysta zespołu KULT, po sukcesie płyty KAZIK „Zaraza”, o której w tym roku było wyjątkowo głośno, wypuścił niedawno pierwszą edycję swojego autorskiego projektu muzycznego „iWojtek”.
Ideą projektu jest promocja zdolnych wokalistów, wyłonionych z castingu, który Jabłoński ogłosił w mediach społecznościowych na początku tego roku. Napłynęło wówczas ponad 300 zgłoszeń od osób chcących nagrać swój singiel. Ostatecznie Wojtek wybrał 10 wokalistów, którym wyprodukował piosenki od muzyki, po teksty aż do teledysków.
Muzyka została dostosowana do stylu śpiewania i wrażliwości każdego z wokalistów i gatunkowo różni się od mocniejszych rockowo-punkowych brzmień, z którymi dotychczas Jabłoński był kojarzony. Przy piosenkach współpracował z Konradem Wantrychem przy aranżach klawiszy i kwartetu smyczkowego. Autorem większości tekstów jest Monika Górny.

Rozmawiała Magda Sikora
@Foto: Rafał Siekierzyński
 
Premiery piosenek ukazują się na YouTube i w streamingu co dwa-trzy tygodnie. 
Najbliższa planowana jest na 27 listopada 2020 r.
 
Aktualności dotyczące projektu na: 
 
Uczestnicy tej edycji w kolejności alfabetycznej: Alex Magiera, Basia Kuhn, Daniel Bruhl, Domi M., Ewa Janiszewska, Julia Kordylak, Miss Aicha, Ola Duda, Radek Staryńszczak, Wiktoria Zełep.
 

One thought on “Rozmowa z Wojtkiem Jabłońskim, Julią Kordylak i Danielem Bruhl o projekcie “iWojtek”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!