King Gizzard & The Lizard Wizard z nowym albumem studyjnym oraz koncertowym

Grupa King Gizzard & The Lizard Wizard wydaje dwa albumy: szesnasty już w dyskografii podstawowej krążek zatytułowany „K.G.” oraz koncertowy „Live in S.F. ‘16”.

W dniu premiery do sieci trafił klip do utworu promującego „K.G.”, „Intrasport”, w reżyserii Johna Angusa Stewarta (Chunky Shrapnel):
 

– Klip nakręciliśmy w moim maleńkim mieszkaniu. Głównie dlatego, że wydaje mi się, że to najmniejsza znana mi zamieszkiwana przestrzeń. Celem było znalezienie podziału pół na pół: poczucie samotności na imprezie, na której jesteś otoczony ludźmi. Uczucie, że jesteś tam tak naprawdę sam i nikt tak naprawdę cię nie rozumie (ale wciąż musisz tam się pojawić). Użyłem formatu anamorfotycznego na taśmie 35mm, by nadać tej małej przestrzeni możliwie jak najbardziej panoramiczną perspektywę. Czasami te najmniejsze przestrzenie wydają się ogromne w trakcie imprez. Jak myślicie, dlaczego wszyscy gromadzą się w kuchni albo łazience? – opowiada Stewart.

 
Przed premierą „K.G.” i „Live in S.F. ‘16”, King Gizzard & The Lizard Wizard zapewnili fanom niespodziankę w postaci koncertowego filmu towarzyszącego premierze albumu z zapisem występu z San Francisco.  
Singlami promującymi „K.G.” były utwory „Honey”, „Some of Us” oraz „Straws In The Wind”. Nowy album można uznać za drugi rozdział muzycznych eksperymentów rozpoczętych na świetnie przyjętym albumie „Flying Microtonal Banana” (2017).
 
Zespół King Gizzard & The Lizard Wizard powstał w 2010, a ma na koncie już 16 albumów studyjnych. Nowa płyta była nagrywana w warunkach pandemicznych, jednak nie obawiajcie się – żadna z alchemicznych właściwości TEGO CZEGOŚ, za co grupę pokochały rzesze wiernych fanów, nie zniknęła.
 
Jak mówi de facto lider grupy, Stu Mackenzie: – „Flying Microtonal Banan” było jednym z najczystszych i fascynujących doświadczeń, jeśli chodzi o nagrywanie, a pomysły same do nas przychodziły. Nie sądziliśmy jednak, że będziemy prezentować ten materiał na żywo, bo wymagał on różnorodnych, specjalnie skonstruowanych instrumentów, nowych futerałów i tak dalej. To było uwalniające doświadczenie studyjne, eksperyment, który – ku naszemu zaskoczeniu – zaowocował jednymi z naszych najlepiej przyjmowanych kawałków na żywo.
 
Mikrotonowe strojenie powraca na „K.G.”, albumie, który najlepiej można określić mianem czystego destylatu brzmienia King Gizzard. To tak, jakby muzycy zebrali wisienki na torcie z poprzednich wydawnictw i przekształcili je w nowe kształty i standardy. Album ukazuje się 10 lat po uformowaniu zespołu. Stu, który dorastał w małym australijskim miasteczku Anglesea (2545 mieszkańców), wspomina:

Dekadę temu miałem 19 lat, a starsi koledzy mówili mi, że pozajmuję się muzyką jeszcze parę lat, a potem znajdę sobie prawdziwą pracę. Było to dla mnie bardzo przygnębiające, bo świetnie się bawiłem, pisząc i grając, żyjąc swoim hedonistycznym życiem, poszukując własnej drogi. Ponieważ dość późno sięgnąłem po gitarę, robiłem więcej, bo musiałem nadrobić zaległości. Czułem, że mam jeszcze jakieś trzy czy cztery lata, zanim zepchną mnie w przepaść. W pewnym momencie bałem się, że kreatywna śmierć jest nieunikniona. Dlatego nigdy nie zakładałem, że granie stanie się KARIERĄ. O Boże, nie. I wciąż udało mi się nie znaleźć prawdziwej pracy.

Stu Mackenzie

W momencie, w którym 2020 powoli przeradza się w 2021, śmiało można stwierdzić, że King Gizzard & The Lizard Wizard przeobrażają się z po prostu kultowego zespołu w Australii w jedną z największych, najodważniejszych i najlepszych grup rockowych naszych czasów.

King Gizzard & The Lizard Wizard tworzą: Stu Mackenzie (wokal, gitara), Ambrose Kenny-Smith (harmonijka, wokal, klawisze), Cook Craig (gitara, wokal), Joey Walker (gitara, wokal), Lucas Skinner (bas) i Michael Cavanagh (perkusja).
Dyskografia: 12 Bar Bruise (2012), Eyes Like the Sky (2013), Float Along – Fill Your Lungs (2013), Oddments (2014), I’m In Your Mind Fuzz (2014), Quarters! (2015), Paper Mache Dream Balloon (2015), Nonagon Infinity (2016), Flying Microtonal Banana (2017), Murder of the Universe (2017), Sketches of Brunswick East (2017), Polygondwanaland (2017), Gumboot Soup (2017), Fishing for Fishies (2019), Infest The Rats’ Nest (2019), Chunky Shrapnel (live album) (2020), K.G. (2020).
KING GIZZARD & THE LIZARD WIZARD
K.G.

1. K.G.L.W.
2. Automation
3. Minimum Brain Size
4. Straws In The Wind
5. Some Of Us
6. Ontology
7. Intrasport
8. Oddlife
9. Honey
10. The Hungry Wolf Of Fate

KING GIZZARD & THE LIZARD WIZARD
LIVE IN S.F. ’16(ATO RECORDS)

1. Robot Stop (Live In San Francisco ’16)
2. Hot Water (Live In San Francisco ’16)
3. Big Fig Wasp (Live In San Francisco ’16)
4. Gamma Knife (Live In San Francisco ’16)
5. People-Vultures (Live In San Francisco ’16)
6. Trapdoor (Live In San Francisco ’16)
7. I’m In Your Mind (Live In San Francisco ’16)
8. I’m Not In Your Mind (Live In San Francisco ’16)
9. Cellophane (Live In San Francisco ’16)
10. I’m In Your Mind Fuzz(Live In San Francisco ’16)
11. The River (Live In San Francisco ’16)
12. Evil Death Roll (Live In San Francisco ’16)
13. Head On/Pill (Live In San Francisco ’16)  
https://prowly-uploads.s3.eu-west-1.amazonaws.com/uploads/landing_page_image/image/296472/91e836422d01467cb2772b5169ab5953.jpg
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!