Zespół Roxette prezentuje niepublikowany wcześniej utwór “Piece Of Cake”

Utwór “Piece Of Cake” był jednym z ostatnich, które zespół Roxette zdążył nagrać przed tragiczną Marie Fredriksson. Początkowo piosenka miała trafić na album “Good karma”, jednak nie została ukończona na czas.

By uczcić pamięć zmarłej wokalistki, Per Håkan Gessle zapowiedział premierę najnowszego albumu kompilacyjnego Roxette. Wydawnictwo Bag of Trix ujrzy światło dzienne 11 grudnia, a znajdzie się na nim aż 47 utworów, w tym 28 dotąd niepublikowanych.

Zespół Roxette powstał w 1986 roku z inicjatywy przyjaciół gitarzysty Pera Gesslego oraz wokalistki Marie Fredriksson. Szwedzki duet ma na koncie ponad 60 milionów sprzedanych albumów i ok. 25 milionów singli. W środowisku muzycznym byli nazywani współczesną Abbą. Ich największe przeboje “It Must Have Been Love”, “How Do You Do”, “Joyride” czy “Listen To Your Heart” na zawsze pozostaną w pamięci milionów fanów na całym świecie.

Marie Fredriksson zmarła o poranku 9 grudnia 2019 roku w swoim domu. Wokalistka zespołu Roxette zmagała się z guzem mózgu, który wykryto u niej w 2002 roku. Osierociła dwójkę dzieci.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!