Retro-romantyczy Tymek w utworze wyprodukowanym przez Kubę Karasia i Wojtka Urbańskiego

Dzisiejszy singiel, to wyjątkowa współpraca z artystą, który na co dzień nie jest związany z wytwórnią Kayax. Za jego przygotowanie odpowiada Tymoteusz Bucki, znany szerzej jako Tymek, który pomimo krótkiego stażu artystycznego dorobił się już kilku komercyjnych hitów. Muzycznie wokalistę wsparli Kuba Karaś oraz Wojtek Urbański, którzy są współproducentami utworu. Do piosenki powstał również stylizowany retro-romantyczny teledysk, który jeszcze mocniej podkreśla jej przerysowany charakter. Poznajcie “Oczko w głowie”.

Tymoteusz Bucki to przedstawiciel pokolenia artystów, które stanowi o sile współczesnego hip-hopu. Tymek, bo pod takim aliasem tworzy i wydaje muzykę, w brawurowy sposób zaskarbił sobie sympatię i zainteresowanie słuchaczy, którzy na każdy kolejny singiel reagują bardzo entuzjastycznie. Znajduje to potwierdzenie w liczbach. Odsłuchy na serwisach streamingowych i platformie YouTube idą w miliony, a pod jednym z klipów widnieje zawrotne 130 milionów odtworzeń! Czy z podobnym entuzjazmem odbiorcy podejdą do jego najnowszego utworu “Oczko w głowie”?

Są na to spore szanse, ponieważ Tymek ma naturalną zdolność do tworzenia i śpiewania zapamiętywalnych melodii. Artysta bardzo dobrze odnalazł się w kompozycji przygotowanej wspólnie przez Kubę Karasia (The Dumplings, KARAŚ/ROGUCKI) oraz Wojtka Urbańskiego (RYSY, Urbanski). Muzycy postawili na oszczędne brzmienie i styl nawiązujący do klimatu późnych lat osiemdziesiątych, opierając produkcję przede wszystkim na dźwiękach analogowych syntezatorów.

O piosence w bardzo enigmatyczny sposób wypowiedział się również Tymek:
“Ten utwór pozornie o kobiecie, wcale o niej nie jest”.

Do utworu powstał stylizowany retro teledysk, za reżyserię którego odpowiadają Marcin Gąska oraz Bernard Śmiałek.

Utwór “Oczko w głowie” w serwisach streamingach:
Kayax.lnk.to/OczkoWGlowie


Tymek:

Facebook:
www.facebook.com/Swiernalis/

Instagram:
www.instagram.com/swiernalis/


Kuba Karaś

Facebook:
www.facebook.com/karaskuba/

Instagram:
www.instagram.com/ipnops/

Urbanski:
Facebook:
www.facebook.com/urbanski.music/

Instagram:
www.instagram.com/urbanski.music/

Tymek, fot. Kacper Wiśniewski

Kuba Karaś, fot. Daniel Jaroszek

Urbanski, fot. Karolina Wielocha

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *