Sting zapowiada nowy album duetem z Zucchero

W serwisach cyfrowych pojawił się „September” – wspólny utwór Stinga i Zucchero, zapowiedź płyty „Duets” Stinga, która ukaże się 19 marca 2021.

Autorem utworu są sami muzycy, a za miks odpowiada czterokrotny zwycięzca Grammy, Robert Orton. Zanim utwór pojawi się na „Duets” (19.03.2021), będzie go można usłyszeć również na „D.O.C. Deluxe” Zucchero – wydawnictwo ukaże się 11 grudnia.
 
Zucchero przyznaje: – Gdy pracuję ze Stingiem, niczego nie da się przewidzieć z góry. Zadzwonił do mnie i poprosił o napisanie włoskiego tekstu do piosenki, którą właśnie skomponował. Utwór z miejsca mi się spodobał, więc postanowiliśmy zrobić z niego duet. Śpiewamy w nim o zawieszeniu, jakie nas dotyka od paru miesięcy oraz nadziei na powrót do normalnego życia. Nawet dziś mamy nadzieję, że ten tytułowy „Wrzesień” nadejdzie jak najszybciej.
 
Sting dodaje: – „September” zrodziło się jako odpowiedź na pandemię. Gdy wszystkie dni zdawały się być takie same, patrzyliśmy w stronę września jako momentu, w którym wszystko się skończy, przyjdzie deszcz i wszystko zmyje. Utwór ma włoski klimat, dlatego stwierdziłem, że warto zadzwonić do Zucchero z prośbą o przygotowanie kilku linijek po włosku. Skończyło się na tym, że razem zaśpiewaliśmy. Przyjaźnimy się ponad 30 lat, więc wszystko wyszło bardzo naturalnie.
 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *