,,Cinnamon Girl” pierwszy singiel zapowiadający drugi album zespołu The Entrepreneurs

,,Cinnamon Girl’’ to pierwszy oficjalny singiel z drugiego albumu The Entrepreneurs ,,Wrestler’’, który ukaże się nakładem Crunchy Frog 26 lutego przyszłego roku. ,,Cinnamon Girl’’ to jeden z najbardziej osobistych utworów The Entrepreneurs – to nasze podejście do tak zwanej ′′codziennej poezji ′′ z krótkimi winietami tekstowymi opisującymi doświadczenie rodzicielstwa osadzone w zniekształconym gitarowym riffie.

The Entrepreneurs rozpoczęło swoją działalność jako duet, kiedy Anders Hvass (basista) i Mathias Bertelsen (wokalista/ gitarzysta) spotkali się będąc jeszcze nastolatkami. Obaj dorastali w Thy wiejskim regionie Danii, znanym z kreatywnego środowiska i postępowej kultury młodzieżowej. Pragnienie nowych wrażeń było tak wielkie, że przenieśli się do Kopenhagi, gdzie do zespołu dołączył Jonas Wettersle (perkusista).

Po intensywnych trasach koncertowych z debiutancką EP-ką trio zyskało reputację jednego z zaciekłych zespołów występujących na żywo w Danii. Wprowadzając na europejskie sceny bogate estetyczne i eksperymentalne, niektóre z najważniejszych podgatunków rocka, takich jak punk, grunge i post-rock.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *