Kreator wydaje specjalny box set

Kreator: ‘Under The Guillotine’ The Noise Records Years deluxe box set który jest podsumowaniem pierwszej dekady ich funkcjonowania pod skrzydłami legendarnej wytwórni Noise Records. No i w tym przypadku będę już mógł zarezerwować egzemplarz dla Was (ale uprzedzam że nie wiem ile tych pełnych box setów dostanę).

“Under The Guillotine” zawiera 6 pierwszych płyt studyjnych zespołu w wersji winylowej w tym legendarne ‘Pleasure To Kill’ i ‘Extreme Aggression’ oraz specjalne dodatki, m.in.: reprodukcja kasety demo ‘End Of The World’, 40 stronicowa książeczka 12′ x 12′ z nigdy niepublikowanymi i rzadkim zdjęciami, wypowiedziami i tekstami utworów, usb pendrive w postaci figurki – demona z logo zespołu zawierający utwory z płyt w plikach MP3.

Pierwsze 250 zamówień bezpośrednio ze sklepu Noise Records zawierać będzie dodatkową grafikę z podpisem Mille Petrozzy!

Dostępne będą także:
‘‘Under The Guillotine–The Noise Anthology’: kolekcja 18 utworów na dwóch płytach winylowych, zawierające również niepublikowane i rzadkie zdjęcia z tego okresu zespołu
‘‘Under The Guillotine–The Noise Anthology’: kolekcja 30 utworów na dwóch płytach CD w twardej kartonowej okładce.

Historia Kreatora jest jak lot odrzutowcem: zespół błyskawicznie wzbił się na wyżyny thrash metalowej elity. Zaczynali skromnie w Essen (Niemcy), gdzie od nazwą Tormentor grupa powstała we wczesnych latach 80’tych. Ich demówki ‘Blitzkrieg’ i ‘End Of The World’ przechodziły z rąk do rąk w ówczesnym muzycznym undergroundzie i w ten sposób zespół zaistniał w międzynarodowej społeczności fanów metalu. Fama przyniosła zainteresowanie początkującej wówczas niemieckiej wytwórni Noise Records, z którą zespół wkrótce podpisał kontrakt. Efektem tej umowy było sześć studyjnych albumów, dzięki którym Kreator zyskał miano jednego z najbardziej wpływowych zespołów sceny thrash metalowej, którym pozostaje do dziś.

Ich debiutancka płyta ‘Endless Pain’ była istnym barbarzyństwem na scenie muzycznej. Surowość i brutalność tej muzyki ściągnęła uwagę fanów metalu. A już kolejny album ‘Pleasure To Kill’, wydany w 1986 roku, uważany jest za pierwszy z ‘klasyków’ zespołu. Wprowadzając zróżnicowane tempo w swoich utworach przy tym nie porzucając okrucieństwa brzmienia i szybkości zawiesili poprzeczkę bardzo wysoko samym sobie i innym grupom. Mimo to kolejną płytą, pochodząca z 1987 roku ‘Terrible Certainty’ dodatkowo ugruntowali reputację Kreatora na scenie, a w 1989 roku zespół sięgnął po szczyt zamykając triumfalnie dekadę albumem ‘Extreme Aggression’. Jest to po dziś dzień najlepiej sprzedającą się płyta Kreatora. Ale mimo tego sukcesu, to kolejna płyta ‘Coma Of Souls’, wydana w 1990 roku, jest uważana za ich opus magnum i to ona scementowała pozycję Kreatora jako klasyków thrash metalu. Potem zespół zaczął grać mocniej zróżnicowaną muzykę co słychać na ich najbardziej eksperymentalnej płycie z 1992 roku – “Renewal’.

KREATOR
“UNDER THE GUILLOTINE”
THE NOISE RECORDS YEARS
DELUXE BOX SET
WYDANIE: 26.02.2021
BMG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!