Nowy album Jane Birkin jeszcze w grudniu

Najnowszy album Jane Birkin zatytułowany „Oh Pardon tu dormais” trafi do sprzedaży 11 grudnia 2020.

Jane Birkin – aktorka, wokalistka, kompozytorka i modelka – zyskała światowy rozgłos za sprawą wieloletniego muzycznego oraz prywatnego związku z Serge’em Gainsbourgiem. Ich debiutancki album „Jane Birkin/Serge Gainsbourg” ukazał się w 1969, a następnie ukazało się jeszcze sześć innych krążków współtworzonych przez duet: od wydanego w 1973 „Di Doo Dah” do „Versions Jane” z 1996. Jane Birkin wydała także sześć albumów solowych. Ostatni z nich ukazał się w 2017 – były to symfoniczne wersje utworów z jej klasycznego debiutu nagranego z Gainsbourgiem.
 
Album „Oh Pardon tu dormais” jest przepełniony tematami szczególnie bliskimi artystce. Punktem wyjścia była sztuka, którą Jane napisała w 1990 roku i którą później adaptowała na książkę oraz film. Birkin napisała wszystkie 13 utworów z najnowszej płyty, a następnie pracowała nad nimi z Étienne Daho oraz Jean-Louisem Piérotem. Birkin tak opowiada o współpracy: – Étienne pomogła mi uwolnić ból, co uratowało mnie od melancholii i bezwładu. Dałyśmy sobie wszystko, wzięłyśmy od siebie wszystko. Do tej pory nie mogę wyjść z podziwu, jak wspaniale potoczyła się praca całej naszej trójki. Jesteśmy rodzicami tej płyty. Bardzo mnie to porusza.
 
Pierwszy singiel zapowiadający wydawnictwo, „Jeux interdits”, doskonale ilustruje intymność zawartą przez Jane na albumie. Piosenka jest wspomnieniem chwili, w której córki artystki: Kate Barry oraz Charlotte Gainsbourg bawiły się jako dzieci w dość uciążliwą zabawę – zakopywały różne przedmioty. Dziewczynki zainspirowały się bohaterami klasycznego filmu René Clémenta, „Jeux interdits” z 1952 (polski tytuł: „Zakazane zabawy”). Jane Birkin po raz pierwszy publicznie wypowiada się na temat tragicznej śmierci córki Kate. Mówi również o tak trudnych tematach jak pustka, strach przed miłością oraz duchy z przeszłości.
 

https://prowly-uploads.s3.eu-west-1.amazonaws.com/uploads/landing_page_image/image/298310/94bbb160ddd711797b62281782e155b7.jpg

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!