Koncert Hildur Guðnadóttir na stronie DG Stage

Premiera koncertu ze ścieżką dźwiękową skomponowaną przez Hildur Guðnadóttir do serialu „Czarnobyl” na stronie DG Stage!

Nadzwyczajny występ Hildur Guðnadóttir z muzyką z serialu „Czarnobyl” zarejestrowany we wrześniu w Warszawie – na jednym z zaledwie dwóch (z powodu pandemii) tegorocznych koncertów –zostanie teraz zaprezentowany na DG Stage!
 

Premiera: 4 grudnia (dostępny online przez siedem kolejnych dni)

Prezentacja muzyki z serialu „Czarnobyl” to znacznie więcej niż „tylko” znakomita ścieżka dźwiękowa. Pokaz jest wyjątkowym, wielowymiarowym doświadczeniem, wplatającym nagrania z siostrzanej Czarnobylowi elektrowni Ignalina na Litwie oraz głos samej Hildur, co tworzy wciągające, wielokanałowe dzieło prezentowane w przestrzeniach przemysłowych.
 
Do Hildur dołączają Sam Slater oraz twórca nagrań terenowych Chris Watson – artyści, którzy pomogli jej zrealizować wizję ścieżki dźwiękowej do serialu „Czarnobyl”. Innowacyjne oświetlenie stworzyła Theresa Baumgartner, a Francesco Donadello pomógł wygenerować dźwięk wyłaniający się z różnych punktów nagłośnionej przestrzeni – czasami tak miękki, że nie sprawiający wrażenia wzmocnionego, a czasami tak głośny, że mógłby niemal przewrócić.
 
Z powodu pandemii warszawski występ był jednym z zaledwie dwóch międzynarodowych koncertów prezentujących ścieżkę z serialu „Czarnobyl”, a wstrząsająca muzyka nabrała tu nowego znaczenia. Odbywający się w dawnej drukarni pokaz został zaprezentowany według rygorystycznych zasad, aby zapewnić jak największe bezpieczeństwo w czasie pandemii COVID-19 – zasad, które stały się częścią samego doświadczenia, eksperymentu z tym, jak można wchodzić w interakcję z muzyką na żywo w trudnej rzeczywistości 2020 roku.
 
„Chernobyl Live” powstało na zamówienie Unsound, Dark Mofo, The Barbican London oraz Rewire.
 
https://prowly-uploads.s3.eu-west-1.amazonaws.com/uploads/landing_page_image/image/298724/ccc2b320a4c759a3bc938961af080bb3.jpg
 
https://prowly-uploads.s3.eu-west-1.amazonaws.com/uploads/landing_page_image/image/298725/6185df8ac8b9e7b612acc81bd9265331.jpg
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!