Bastille wydało EP-kę „Goosebumps”

Bastille zamyka 2020 niespodzianką dla fanów: w serwisach cyfrowych pojawiła się EP-ka „Goosebumps”. Na wydawnictwo trafił premierowy utwór tytułowy – „Goosebumps” feat. Kenny Beats.

Utwór został nagrany w 2019 w Nowym Jorku oraz w należącym do zespołu studiu One Eyed Jack’s w Londynie. W tym tygodniu Dan Smith pojawił się w programie Kenny Beats na Twitchu, by opowiedzieć o „Goosebumps” i współpracy.
 
Oficjalny klip do „Goosebumps” w reżyserii Rezy Dolatabadiego, pojawi się w poniedziałek, 7 grudnia.
 

Na EP-kę „Goosebumps” trafiły także świetnie przyjęte przez fanów single „survivin’” i „WHAT YOU GONNA DO???” feat. Graham Coxon oraz wykonania live „survivin’” i „Goosebumps” z One Eyed Jack’s. Dan Smith tak opowiada o wydawnictwie:

Praca nad tymi piosenkami była wspaniałym odciągnięciem uwagi od tego, co działo się w 2020. To, co wydaliśmy, jest wierzchołkiem góry lodowej, jeśli chodzi o zgromadzony przez nas materiał. Chcieliśmy dać fanom wgląd w to, nad czym teraz pracujemy. Współpraca z takimi wykonawcami jak Graham Coxon czy Kenny Beats, mam nadzieję, dobrze oddaje tę różnorodność, o którą tak dbaliśmy na każdym kolejnym albumie oraz mixtape’ie. Będziemy bardzo dobrze wspominać nagrywanie tej EP-ki i cieszymy się z reakcji, które do nas spływają. Nie możemy doczekać się też materiału, który będziemy wydawać w kolejnym roku.

Dan Smith

Lider Bastille opowiedział też o nowym singlu:

Chcieliśmy zrobić ukłon w stronę starego R&B, coś bardziej pogodnego. Świetnie pisało się nam ten utwór, między koncertami w Nowym Jorku i w naszym studiu w Londynie. Jesteśmy wielkimi fanami Kenny’ego i tak się szczęśliwie złożyło, że byliśmy w tym samym czasie w LA, więc postanowiliśmy spotkać się w studiu. Pokazaliśmy mu dużo naszego niewydanego materiału. Kenny od razu zwrócił uwagę na „Goosebumps” i z miejsca zaczął pracować nad bitem oraz brzmieniem. I tak się to potoczyło.

Dan Smith

„Goosebumps” to zapowiedź nowej muzyki Bastille w 2021.
Bastille – „Goosebumps” – lista utworów:
1. “Goosebumps” feat. Kenny Beats
2. “survivin’”
3. “WHAT YOU GONNA DO???” feat. Graham Coxon
4. “survivin’” (One Eyed Jack’s session)
5. “Goosebumps” (One Eyed Jack’s session)
Okrzyknięty przez magazyn „Rolling Stone” jako „nowa księżniczka britpopu”, zespół Bastille osiągnął światową sławę za spra∑ą singla „Pompeii” (6x platyna w USA). Grupę tworzą Dan Smith, Kyle Simmosn, Will Farquarson oraz Chris Wood. Łączna liczba ich katalogu przekracza 6 miliardów, a zespół sprzedał na całym świecie ponad 7 mln egzemplarzy płyt. W 2019 ukazał się trzeci album zespołu, „Doom Days”. Krążek trafił do top 5 w USA, sprawiając, że Bastille to jedyna obok The Beatles brytyjska formacja, której udała się ta sztuka.
https://prowly-uploads.s3.eu-west-1.amazonaws.com/uploads/landing_page_image/image/299154/ae53d1aa13136194686a4332425e013b.jpg
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!