Twenty One Pilots z pierwszą w karierze świąteczną piosenką!

Laureaci Grammy, Twenty One Pilots, podzielili się niespodziewanym, świątecznym singlem “Christmas Saves The Year“, który jest już dostępny na wszystkich platformach streamingowych. Nowej piosence towarzyszy teledysk, którego reżyserią i animacją zajął się Johnny Chew.

Christmas Saves The Year” zamyka kolejny udany rok w karierze Twenty One Pilots, którzy ponownie zdominowali radiowy eter. Wydany w 2020 roku singiel “Level of Concern” utrzymał się na szczycie notowania Alternative Radio przez 12 tygodni z rzędu, a ponadto przebił się do top 25 listy Billboard Hot 100. Napisany i nagrany podczas pandemii COVID-19 utwór zgromadził blisko 200 milionów streamów, pokrył się złotem w USA i zapewnił grupie zwycięstwo podczas American Music Awards (nagroda dla Ulubionego artysty w kategorii rock alternatywny). Jednocześnie Twenty One Pilots przeszli do historii tworząc pierwszy, niekończący się teledysk. Unikatowe wideo do “Level of Concern“, które “Rolling Stone” nazwało “złożonym i imponującym cyfrowym dziełem”, wymyślił nagradzany autor i reżyser, Jason Zada.

Christmas Saves The Year” oraz “Level of Concern” to ostatnie single Twenty One Pilots, będące następcą albumu “Trench“, który w Stanach Zjednoczonych uzyskał platynowy status. Trench” to doskonały przykład nieoczywistego mieszania gatunków i bogatego konceptualizmu, z których słynie Twenty One Pilots – pisał Billboard. Album odniósł sukces nie tylko w USA, ale stał się również światowym fenomenem, osiągając dwa miliardy streamów na całym świecie. Z płyty pochodzą alternatywne przeboje “The Hype“,”Chlorine” i “Jumpsuit“. Ostatni z nich stał się najszybciej awansującym hitem, który dotarł na szczyt zestawienia Alternative Songs listy Billboardu, a także zapewnił grupie czwartą nominację do Grammy (w kategorii Najlepsza rockowa piosenka). Na “Trench” znalazły się także wyróżniające się w zestawie utwory “Nico And The Niners“, “Levitate” i “My Blood“.

W ubiegłym roku zespół ogłosił, że płyta “Vessel” z 2013 roku zdobyła złoty i platynowy status, a każda piosenka z albumu pokryła się złotem, platyną lub wielokrotną platyną w Stanach. Kolejny krążek Twenty One Pilots, “Blurryface” (2015), był pierwszym w cyfrowej epoce, który osiągnął takie wyniki w 2018 roku. Tym samym duet z Columbus w Ohio okazał się pierwszym na świecie wykonawcą, któremu udała się ta sztuka.

W ramach przełożonej na przyszły rok trasy, Twenty One Pilots 1 lipca 2021 roku wystąpią na festiwalu Open’er w Gdyni.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!