Piotr Machalica nie żyje

Piotr Machalica zmarł w nocy z niedzieli na poniedziałek. Aktor zmarł w szpitalu, do którego trafił w ciężkim stanie i został podłączony do respiratora.
 
O złym stanie zdrowia dzień aktora stało się głośno dzień wcześniej. Krystyna Janda we wpisie, który skasowała, informowała, że Piotr Machalica znajduje się pod respiratorem, a jego stan jest ciężki. Dziś aktorka zamieściła pożegnanie kolegi, z którym pracowała przez kilkanaście lat w swoim teatrze.
 
Piotrusiu, kochanie, to pożegnanie, najczulsze z możliwych, to podziękowanie za Twój talent, przyjaźń, Twoje ciepło, czar, lojalność, rzetelność, poczucie humoru, prawość, wielkie Człowieczeństwo – napisała Krystyna Janda.
 

Piotr Machalica – człowiek teatru i nie tylko

Piotr Machalica był aktorem filmowym i teatralnym. Urodził się 13 lutego 1955 roku w Pszczynie. W 1981 roku ukończył stołeczną PWST. Grał w filmach, występował jako aktor dubbingowy i teatralny. Od 1 lipca 2006 do 2018 roku był dyrektorem artystycznym Teatru im. Mickiewicza w Częstochowie. Spełniał się także w piosence aktorskiej. Wydał płyty z utworami m.in. Brassensa, Okudżawy czy Młynarskiego.

W 2005 roku został odznaczony srebrnym medalem „Gloria Artis – Zasłużony Kulturze”.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!