Naomi Ackie zagra Whitney Houston w filmowej biografii

Naomi Ackie, którą mogliśmy niedawno oglądać w filmie „Skywalker. Odrodzenie” zagra Whitney Houston w fabularyzowanej biografii popularnej piosenkarki.

Za kamerą stanie Stella Meghie pracujący przy takich produkcjach jak „The Photograph” oraz „Jean of the Joneses”. Scenarzystą został wybrany natomiast Anthony McCarten, autor tekstów do takich obrazów jak „Bohemian Rhapsody”, czy „Teoria wszystkiego”.

 „I Wanna Dance With Somebody” powstaje pod okiem rodziny piosenkarki – film ma poprawić wizerunek Houston, po tym czego dowiedzieli się widzowie dokumentalnego obrazu „Whitney” z 2018 roku, który to postawił sporo kontrowersyjnych i rzekomo niepotwierdzonych tez względem zarówno krewnych piosenkarki, jak i jej samej. 

Producentami są Pat Houston i Larry Mestel z Primary Wave Music oraz Clive Davis, który odkrył Whitney Houston przed światem, na początku jej kariery w latach osiemdziesiątych.

Tytuł filmu to jednocześnie tytuł utworu Whitney Houston, wydanego w 1987 roku na drugiej płycie artystki pt. “Whitney”.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *