Pierwszy milion na koncie WOŚP!

1 241 089 złotych – dokładnie tyle zebrała już Fundacja WOŚP w ramach 29. Finału, który odbędzie się… 31 stycznia. Pierwszy milion dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy Orkiestra zebrała już 15 grudnia (15. dnia zbiórki prowadzonej w kanałach elektronicznych), co oznacza, że akcja jest chętniej wspierana niż przed rokiem, gd​y kwotę miliona złotych osiągnięto 19 grudnia.

Kwota, którą Polacy już zdecydowali się przekazać Fundacji, by wesprzeć cel Finału – 1 241 089 złotych – to dwukrotność sumy, jaka na koncie WOŚP znajdowała się rok temu w tym samym momencie zbiórki.

Od 1 grudnia cel Finału, którym jest laryngologia, otolaryngologia i diagnostyka głowy, wspierać można bez konieczności wychodzenia z domu, rozmaitymi kanałami elektronicznymi, których z dnia na dzień przybywa. Obecnie są to m.in. wpłaty poprzez stronę internetową WOŚP, na Facebooku, czy SMS.

Poznaj wszystkie formy wsparcia 29. Finału WOŚP

Jedną z najchętniej wybieranych form wsparcia celu Finału jest w tym roku eSkarbonka, wspierana przez Mastercard, na której już zgromadzono ponad 265 tys. złotych. eSkarbonka to nic innego jak wirtualna puszka, którą założyć można poprzez specjalną stronę iwolontariusz.wosp.org.pl. Taką puszkę może mieć każdy, również osoby, które nie będą uczestniczyć w Finale WOŚP jako kwestujący z tradycyjną tekturową skarbonką, a także firmy.

W ramach 28. Finału WOŚP funkcjonowało w sumie 1591 eSkarbonek, do których trafiło łącznie blisko 613 tys. złotych. W ramach 29. Finału już działa 7573 eSkarbonek (blisko 5 razy więcej niż przed rokiem), do których wpłacono dotąd 265 tys. złotych.

Swoją wirtualną puszkę ma również Jurek Owsiak.

Formą wsparcia celu Finału są również aukcje Allegro dla WOŚP, które oficjalnie wystartowały 10 grudnia. Obecnie wystawionych jest już 5601 ofert, w ramach których zadeklarowano 655 tys. złotych. Aukcją, która na ten moment osiągnęła najwyższą kwotę, jest Ferrari przekazane przez Radka Kotarskiego, za które zaoferowano zapłacić ponad 350 tys. złotych.

Przypomnijmy, że 29. Finał WOŚP odbędzie się nie 10 stycznia, czyli tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia, jak pierwotnie planowano, lecz 31 stycznia. Cel zbiórki wspierać będzie można jeszcze przez cały luty, za pośrednictwem kanałów elektronicznych. Ostateczny wynik zbiórki przedstawiony zostanie w marcu.

Fot. Łukasz Widziszowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!