Koncert sylwestrowy w wirtualnej paryskiej katedrze Notre-Dame

Niespełna 2 dni dzieli nas od wydarzenia, które wprowadzi świat w Nowy Rok. We współpracy z miastem Paryż i pod patronatem UNESCO, pionier muzyki elektronicznej Jean-Michel Jarre wraz z francuskim start-upem VRrOOm przygotował spektakularny koncert osadzony w wirtualnej katedrze Notre-Dame de Paris. Wyjątkowe wizualizacje stworzone przez Jarre’a w wirtualnym świecie rozbłysną w sercu Paryża unikalną laserową scenografią 3D.

„Welcome to the Other Side” to jednorazowy, ekskluzywny, ogólnoświatowy, bezpłatny i otwarty dla wszystkich koncert, którego ambicją, poza świętowaniem w futurystyczny sposób Nowego Roku jest przesłanie nadziei na zakończenie mrocznych czasów, które przezywaliśmy w tym roku. Wydarzenie to jest wirtualnym zaproszeniem do Paryża, Miasta Światła, tętniącej życiem metropolii oraz siedziby najsłynniejszej na świecie katedry, która zajmuje wyjątkowe miejsce w zbiorowej świadomości oraz jest symbolem siły i światowego dziedzictwa, które nas łączy.

Wirtualna rzeczywistość, w której odbędzie się koncert daje możliwość wspólnej zabawy niezależnie od tego, gdzie przebywamy i czy jesteśmy odizolowani społecznie lub geograficznie.
 
Transmisja koncertu na żywo 31 grudnia to nowatorskie dzieło, które niesie przesłanie:  Witaj w innej rzeczywistości, witaj w Nowym Roku, witaj na globalnej imprezie – a wszystko to w wybranym przez Ciebie wymiarze:
 
  • Społecznościowa platforma VRchat, dostępna na komputerach PC lub w wirtualnej rzeczywistości dla fanów wyposażonych w zestawy VR.
  • Transmisja na żywo na platformach Artysty i innych platformach społecznościowych za pośrednictwem dowolnego komputera PC lub Mac, smartfona lub tabletu.
  • Transmisja audio na żywo we francuskim radiu publicznym, France Inter.
  • Telewizyjna transmisja na żywo we francuskim kanale informacyjnym BFM Paris.
     

Jean-Michel Jarre zagra na żywo ze studia położonego w pobliżu Notre-Dame w Paryżu, podczas gdy jego awatar będzie grał w wirtualnej katedrze. 45-minutowy koncert składał się będzie z utworów z nominowanego do nagrody Grammy albumu Electronica, a także z nowych wersji klasyków JMJ, Oxygène i Equinoxe.

1 stycznia 2021 roku o godzinie 15.00 na wszystkich platformach steramingowych opublikowany zostanie zapis tego koncertu zatytułowany „WELCOME TO THE OTHER SIDE – LIVE”.
Jarre, którego legendarne koncerty pobiły światowe rekordy pod względem liczby widzów i odbywały się w wielu z najbardziej znanych miejsc na naszym globie na trwałe odcisnął swoje piętno na światowej muzyce.
„Welcome to the Other Side” to zaproszenie do przejścia na drugą stronę lustra, aby przenieść się z fizycznego świata koncertów do wirtualnego świata fantasy.
 
Wizjonerska kreatywność Jarre’a i programiści VRrOOm VR spotkali się, aby stworzyć spektakularny koncert, który jest kamieniem milowym w wyznaczaniu nowych standardów muzycznej rozrywki jutra.
Rzeczywistość wirtualna jest dziś dla koncertów tym, czym kino było dla teatru na początku jego istnienia, rodzajem ciekawostki. Wierzę, że VR stanie się jutro samodzielnym sposobem ekspresji.” – Jean-Michel Jarre
 
Zaproś znajomych i przyjaciół, udostępnij informację o tym niesamowitym wydarzeniu.
Start 31 grudnia 2020 godzina 23:25
YouTube                              /jeanmicheljarre
Facebook                            /jeanmicheljarre
VRChat                                 /hello.vrchat.com
VRrOOm                              /vrroom.buzz
Miasto Paryż                      paris.fr
UNESCO                               unesco.org
France Inter Radio           franceinter.fr
BFMTV & BFM Paris        www.bfmtv.com
 

One thought on “Koncert sylwestrowy w wirtualnej paryskiej katedrze Notre-Dame

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!