Jean-Michel Jarre: 75 milionów widzów sylwestrowego koncertu

„Welcome To The Other Side” już dostępny w serwisach streamingowych

Jean-Michel Jarre wszedł z nami w Nowy Rok, grając na żywo sylwestrowy koncert z Katedry Notre-Dame de Paris. Koncert, który połączył realistyczne wizualizacje VR z prawdziwym występem w studio na żywo sprawił, że wielu z widzów zastanawiało się, które jego fragmenty są prawdziwe, a które wirtualne.
 
Do tej pory koncert korzystając z wielu platform (VRChat i Oculus Vaces, telewizji i radia, platform społecznościowych, takich jak Facebook, YouTube, Twitter, Weibo, Bilibili i Douyin) obejrzało 75 milionów wirtualnych imprezowiczów z całego świata. Europejska Unia Nadawców (EBU) bezpłatnie udostępniła wydarzenie swoim krajowym partnerom telewizyjnym i radiowym na całym świecie.
 
„Welcome To The Other Side” odbył się w Sylwestra i został wyprodukowany we współpracy z VRrOOm, miastem Paryż i pod patronatem UNESCO. Imponujące liczby oglądalności wciąż rosną, ponieważ całe wydarzenie jest dostępne online.
Jean-Michel Jarre wystąpił na żywo ze Studio Gabriel w Paryżu, podczas gdy jego awatar grał w wirtualnej Katedrze. Na 50-minutowy koncert złożyły się utwory z najnowszego albumu artysty Electronica, a także nowe wersje jego klasyków, Oxygène i Equinoxe.
 
Nagranie audio z koncertu jest już dostępne w serwisach cyfrowych.
 

Stworzony, zaprojektowany i wyprodukowany w rekordowym czasie trzech miesięcy projekt opracował zespół stu artystów i techników. Wizjonerska kreatywność JMJ stworzyła kamień milowy wyznaczający nowe standardy muzycznej rozrywki jutra.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *