Capella wchodzi do studia, aby nagrać swoją pierwszą EPkę

Konsekwencje singli i teledysków do „Falling Nations” i „Higher” zmotywowały zespół Capella do wejścia do studia na początku 2021 roku w Lizbonie w Portugalii, aby nagrać swoją pierwszą EP-kę, która będzie zawierać dodatkowo trzy nowe utwory. z dwóch już wydanych, w oczekiwaniu na premierę pierwszego pełnego albumu zespołu, zaplanowaną na 2021 rok.

„Falling Nations” i „Higher” od razu zwróciły uwagę publiczności na wszechstronność muzyków i niekwestionowaną jakość kompozycji, które stały się tematem w międzynarodowych mediach, zyskując szczególne znaczenie po udziale zespołu w Shaman Fest Online, otwierając drzwi do muzyki Capelli w krajach Europy, Ameryki Północnej, Ameryki Łacińskiej i sprawienie, że zespół dołączył do programu ZIP-FM japońskiego Radia.

Na uwagę zasługuje również fakt, że zespół powstał w Portugalii wyłącznie przez brazylijskich muzyków, którzy spotkali się i zjednoczyli na portugalskich ziemiach w trakcie kwarantanny, tworząc Capellę. Członkowie zespołu to już znane postacie na brazylijskiej scenie heavy metalowej: doświadczony Jota Fortinho (wokalista, Signum Regis, ex-Before Eden, ex-Fortress), André „Zaza” Hernandes (gitarzysta, były Andre Matos, Angra), Pablo Romeu (solowy gitarzysta fusion), Gabriel Carvalho (basista, Terra Prima) i Fernando Castagna (perkusista, ex-Scenes From a Dream, hołd dla Dream Theater w São Paulo).

Wydanie PE było planowane na 2020 rok, ale jego nagranie zostało przełożone z powodu sytuacji blokady w kraju, motywowanej pandemią COVID-19.

O nagraniu EP gitarzysta André “Zaza” Hernandes podkreślił:

„Brzmienie, które zespół osiągnął w tak krótkim czasie, pracując razem, naprawdę robi na nas wrażenie. A my dopiero zaczynamy”.

Możesz obejrzeć teledysk do „Falling Nations” na kanale YouTube zespołu oraz oba single dostępne już w głównych serwisach streamingowych, gdzie zespół jest zarejestrowany jako Age of Capella. Towarzysząc Capelli w sieciach społecznościowych, będziesz na bieżąco z procesami nagrywania EP, a także śledzisz niektóre sceny zza kulis zespołu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *