Foo Fighters, Bruce Springsteen i Jon Bon Jovi wystąpili z okazji inauguracji 46. Prezydenta USA

Joe Biden został zainaugurowany jako 46 prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki wczoraj (20 stycznia), a Bruce Springsteen, Foo Fighters i Jon Bon Jovi były wśród gwiazd ze świata muzyki powitanie byłego senatora z Delaware do jego nowej pozycji.

Występy zostały zezorganizowane w ramach specjalnego koncertu Celebrating America,  a gospodarzem był aktor Tom Hanks.

Grając solo przed kultowym Lincoln Memorial w stolicy kraju, Washington DC, Springsteen, długoletni zwolennik Bidena, zaproponował “małą modlitwę za nasz kraj” w formie Land Of Hope And Dreams z albumu Wrecking Ball z 2102 roku.

Foo Fighters wykonał times like these, z albumu One By One z 2002 roku. Dave Grohl pozdrowił nową Pierwszą Damę Ameryki, Jill Biden, i jego własną matkę, Virginię, za ich pracę jako nauczycieli szkolnych i zadedykował piosenkę nauczycielom na całym świecie.

Jon Bon Jovi, w międzyczasie, zdecydował się wykonać cover The Beatles’ Here Comes The Sun na koncert. Urodzony w New Jersey piosenkarz prowadził kampanię na rzecz byłego wiceprezydenta Bidena, a jego symboliczna okładka hymnu Abbey Road została wykonana na molo w Miami, a słońce przebiło się przez chmury.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *