Dziś premiera nowego albumu Wardruny „Kvitravn”

Cieszymy się, że w końcu możemy zaprezentować projekt. Przed premierą otrzymaliśmy wiele pozytywnych opinii na temat utwórów, które do tej pory wypuszczaliśmy. Mamy szczerą nadzieję, że spodoba Wam się reszta płyty! Dla mnie osobiście ten album reprezentuje naturalną kontynuację tematyki z poprzednich wydawnictw. Dzięki zdobytemu doświadczeniu i nieustannemu pragnieniu rozwoju staliśmy się lepszymi ludźmi, badaczami i muzykami. Oprócz jeszcze bardziej dbamy o detale. Ten album odzwierciedla nas jako ludzi, a piosenki odnoszą się do naszego człowieczeństwa. Pomimo, że w utworach często używamy prastarych słów, ich treść i przekaz są jak najbardziej aktualne. Opowiadają o ścieżkach, które na przestrzeni lat obraliśmy. Słuchajcie ich z uwagą, a być może utwierdzicie się w przekonaniu, że natura to coś świętego. – mówi o „Kvitravn” Einar Selvik.

Album „Kvitravn” ukazuje ewolucję artystyczną Wardruny jako zespołu. Na tym projekcie usłyszymy zarówno instrumenty tradycyjne jak i historyczne takie jak: Kravik-lyre, Trossingen-lyre, Taglharpa, Sotharpa, Langeleik, Crwth, czy kozi róg. Na płycie gościnnie pojawiła się wokalistka Kirsten Bråten Berg, jedna z najważniejszych tradycjonalnych norweskich piosenkarek. W 11 piosenkach będą przewijały się motywy północnej magii, świętych zwierząt, cieni, natury, animizmu oraz różnych mądrości płynących z mitów.

Autentyczność przekazu zespołu jak również zapierające dech w piersiach krajobrazy zostały uchwycone w kilku teledyskach, które grupa zdążyła wypuścić. Jednym z nich jest video do utworu „Grá” – oda do wilka i przypomnienie, że ludzkość od wieków współistniała ze zwierzętami w harmonii. Klip do tytułowego „Kvitravn” przedstawia narrację skupioną wokół życia nieuchwytnego Białego Kruka. Ostatnie liryczne wideo do kawałka „Skugge” opowiada o dialogu pomiędzy człowiekiem i cieniami, które go otaczają. Pełny zadumy wstęp może przypominać subtelny majestat uwielbianego przez fanów „Helvegen”. To idiosynkratyczna synteza hipnotyzujących perkusjonaliów i delikatnego wokalu. Singiel, który nie znajdzie się na albumie „Lyfjaberg” to opowieść o Nordyckich mądrościach.

Gdy wspinamy się na szczyt uzdrawiającej góry, rozpoczynamy podróż nie tylko naszym ciałem, ale też umysłem i duchem. Za wszystko co cenne, trzeba zapłacić. – Einar Selvik.
Ostatnio mogliśmy się także dowiedzieć, że Einar wystąpi jako headliner specjalnego wydarzenia online zorganizowanego przez największy festiwal o tematyce Nordyckiej – The JORVIK Viking Festival. W ramach wydarzenia, które odbędzie się od 15 do 20 lutego 2021 roku, Einar będzie opowiadał o swojej muzyce, zademonstruje swoje instrumenty i zagra swoje najnowsze dzieła. Sam koncert będzie można zobaczyć 20 lutego o 19:30.
Tracklista:
1. Synkverv
2. Kvitravn
3. Skugge
4. Grá
5. Fylgjutal
6. Munin
7. Kvit hjort
8. Viseveiding
9. Ni
10. Vindavlarljod
11. Andvevarljod

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *