Billie Eilish i Rosalía w utworze „Lo Vas A Olvidar”

Laureatka Grammy Billie Eilish oraz Rosalía połączyły siły we wspólnym utworze „Lo Vas A Olvidar”. Hipnotyzujący kawałek pojawi się w specjalnym odcinku serialu „Euforia” HBO zatytułowanym „Part 2: Jules”. Za reżyserię klipu odpowiada Nabil. W teledysku pojawiają się Eilish i Rosalía.

Zobacz oficjalny klip do „Lo Vas A Olvidar” tutaj:

19-letnia Billie Eilish, światowy fenomen muzyki pop, przeszła do historii w 2020 roku jako najmłodsza laureatka Grammy w czterech najbardziej prestiżowych kategoriach. W 2021 otrzymała kolejne cztery nominacje, w tym za „everything i wanted” i „No Time To Die”, oficjalny motyw do filmu o Jamesie Bondzie. 63. ceremonia wręczenia Grammy odbędzie się 14 marca.
W lutym odbędzie się premiera wyczekiwanego filmu dokumentalnego „Billie Eilish: The World’s A Little Blurry” w reżyserii R.J. Cutlera. Film będzie dostępny od 26 lutego 2021 w Apple TV+. Oficjalny trailer dostępny tutaj:

Billie Eilish ogłosiła także premierę albumu fotograficznego zatytułowanego „BILLIE EILISH” – 11 maja. Książkę można zamówić w przedsprzedaży tutaj.
Rosalía spędziła większość 2020 roku pracując nad swoim kolejnym albumem, jednak zdążyła odnieść spektakularne sukcesy – drugi rok z rzędu zdobyła najwięcej nagród Latin Grammy, jak również współpracowała z takimi artystami jak Travis Scott, Bad Bunny oraz The Weeknd. Została także pierwszą artystką śpiewającą wyłącznie po hiszpańsku, która pojawiła się na okładce amerykańskiej edycji magazynu „Vogue” – autorką okładkowej sesji jest Annie Leibovitz. Dziennikarze „Rolling Stone” zamieścili nadchodzący album artystki na liście najbardziej wyczekiwanych wydawnictw 2021 roku.
Billie Eilish od czasu wydania debiutanckiego singla „Ocean Eyes” w 2015 została jedną z największych gwiazd współczesnej muzyki za sprawą swojego brzmienia, które przełamuje wszelkie bariery gatunkowe popu. W 2019 ukazał się jej debiutancki album „WHEN WE ALL FALL ASLEEP, WHERE DO WE GO?”, który zadebiutował na szczycie list sprzedaży w USA oraz 17 innych krajach. Okazał się też najchętniej streamowanym albumem roku. Materiał w całości został napisany, wyprodukowany i nagrany w rodzinnym domu Billie Eilish, wspólnie z jej bratem Finneasem.  Billie przeszła do historii jako najmłodsza artystka z nominacjami i nagrodami w czterech najbardziej prestiżowych kategoriach Grammy: Najlepszy nowy artysta, Album roku, Nagranie roku, Piosenka roku. Otrzymała również statuetkę za Najlepszy popowy album wokalny. Eilish jest także najmłodszą artystką, która napisała i nagrała oficjalny motyw przewodni do filmu o Jamesie Bondzie, „No Time To Die”.
Rosalía zyskała rozgłos w 2018 roku za sprawą singla „Malamente (Cap.1: Augurio)” oraz albumu „El Mar Querer”. Fani na całym świecie zakochali się w jej fenomenalnym wokalu oraz umiejętności łączenia klasycznego flamenco i innych ponadczasowych hiszpańskich gatunków muzyki z R&B, hip-hopem, współczesnymi rytmami latyno-amerykańskimi i elektronicznymi bitami. Rosalía urzekła słuchaczy i krytyków także świetnym połączeniem sztuk wizualnych, walki o prawa kobiet, mody i choreografii. Dziennikarze muzyczni orzekli zgodnie, że Rosalía to „skomplikowany geniusz”, a jej „El Mal Querer” to „współczesny majstersztyk łamiący wszelkie możliwe granice (…) rezonujący jak fala uderzeniowa (…) który wyróżnia się praktycznie od wszystkiego w światowym popie”. W ciągu kolejnych dwóch lat Rosalía zdobyła Grammy, pierwszą w historii nominację do kategorii Najlepszy nowy artysta dla hiszpańskojęzycznego wykonawcy, osiem nagród Latin Grammy, w tym za Album roku i wiele innych wyróżnień. Trafiła na okładki wielu magazynów, wystąpiła na najważniejszych festiwalach świata – w Polsce można było oglądać ją na Open’er Festivalu. Jej teledysk był najchętniej oglądanym kobiecym klipem w YouTube w 2019. Płyta artystki znalazła się także w podsumowaniach najlepszych albumów dekady w takich magazynach jak „Rolling Stone”, „Billboard” czy „GQ”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *