Mela Koteluk & Kwadrofonik “Astronomia poety. Baczyński”

22 stycznia 2021 przypadłaa setna rocznica urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Z tego względu rok 2021 został ogłoszony Rokiem Poety. Nadarza się więc wyjątkowa okazja, by przypomnieć niezwykły album z poezją Baczyńskiego „Astronomia poety”, który w ubiegłym roku, z okazji 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego przygotowała Mela Koteluk i Kwadrofonik. Premierowy koncert odbył się w Muzeum Powstania Warszawskiego, które jest wydawcą albumu, a Warner Music Poland dystrybutorem.

Wybór poezji, kompozycje i koncepcja muzyczna projektu są wspólnym dziełem Meli Koteluk oraz Bartka Wąsika, pianisty z kwartetu Kwadrofonik, który jest również autorem aranżacji.

„Od samego początku przyświecała nam intencja, by pokazać Baczyńskiego jako pacyfistę i mistyka, człowieka zakochanego w życiu. Zdołaliśmy odtworzyć czyste i jasne oblicze Krzysztofa oraz zwrócić uwagę na niezwykłą wrażliwość i uniwersalność jego twórczości. Zdaje się, że jego błyskotliwe spostrzeżenia na temat świata i ludzi wynikały bardziej z wybitnego zmysłu obserwacji i intuicji niż z doświadczenia życiowego, które zostało tak wcześnie przerwane” – mówią artyści.

Album został doceniony przez krytyków i słuchaczy, a o tym, jak brzmi na żywo będzie można przekonać się oglądając koncert „Astronomia poety” zarejestrowany niedawno w FINA.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!