Lenny Valentino „Uwaga! Jedzie tramwaj”

Premiera specjalnego wznowienia LP i CD
Rok 1998. W Mysłowicach spotykają się Artur Rojek, gitarzysta i wokalista grupy Myslovitz oraz basista i wokalista Mietall Waluś. Dołączają do nich perkusista Wojciech Kuderski oraz gitarzysta Michał Koterba i w takim składzie powstaje grupa Lenny Valentino, która nagrywa swoje pierwsze demo. Rok po powstaniu  grupę opuszcza Wojciech Kuderski, którego miejsce zajmuje Bartek Królikowski. W 2000 roku po odejściu ze składu Michała Koterby do Rojka i Walusia dołącza „desant z wybrzeża” – Maciek Cieślak, Jacek Lachowicz oraz Arek Kowalczyk z zespołu Ścianka. Połączone śląsko – pomorskie siły w studiu im. Adama Mickiewicza w Sopocie nagrywają jedną z najciekawszych płyt pierwszej dekady nowego stulecia.
Premiera albumu „Uwaga! Jedzie tramwaj” wydanego nakładem legendarnej wytwórni Sissy Records / BMG Poland miała miejsce jesienią 2001 roku. Na płycie znalazło się dziesięć utworów w tym singlowe „Chłopiec z plasteliny” oraz „Dom nauki wrażeń.” Album został pozytywnie przyjęty przez fanów i media. Wysoko oceniane wydawnictwo zostało przez niektórych recenzentów okrzyknięte najlepiej zrealizowaną polską płytą.
Album promowały dwa single: “Dom nauki wrażeń” i “Chłopiec z plasteliny,” do których nakręcono teledyski. Długo niedostępne materiały wideo zespołu możesz teraz obejrzeć TUTAJ.

Po wydaniu płyty zespół ruszył w klubową trasę po Polsce a po jej zakończeniu rozwiązał się. Muzycy wrócili do macierzystych zespołów: Ścianka pracowała nad albumem „Białe wakacje,” Artur Rojek przygotowywał nowy album Myslovitz a Mietall Waluś szykował debiutancki materiał zespołu Negatyw.
Dwadzieścia lat temu “Uwaga! Jedzie tramwaj” narobił dużo zamieszania w polskiej muzyce. I choć tej jednej z najciekawszych polskich grup rocka alternatywnego więcej albumów nie przybyło to ten jedyny wydany przez nich  zapadł głęboko w pamięć fanów.
Aby ułatwić fanom dostęp do niezwykłej muzyki grupy  ten kultowy album 13 listopada ubiegłego roku udostępniony został w serwisach cyfrowych. Albumu „Uwaga! Jedzie tramwaj” możesz posłuchać TUTAJ.
Już dziś na sklepowych półkach znajdzie się wznowienie albumu na płycie CD i standardowym, 140 gramowym  czarnym krążku bez dodatkowych utworów.
Album CD  „Uwaga! Jedzie tramwaj” możesz zamówić TUTAJ. Albumu na czarnym winylu szukaj w sklepach z muzyką.
To nie koniec niespodzianek dla fanów zespołu. TYLKO TUTAJ możesz zamówić wytłoczony w ilości 500 egzemplarzy kolekcjonerski, numerowany album wydany na niebieskim 180 gramowym  winylu z dodatkowymi trackami. Wzbogacony o dwa utwory: „W-21” oraz „W-34” limitowany album winylowy „Uwaga! Jedzie tramwaj” w tej formie dostępny będzie po raz pierwszy.
Zamknij oczy, i posłuchaj muzyki, która przeniesie Cię na brukowane śląskie uliczki wypełnione (co niezwykłe) nadmorską atmosferą swobody oraz bardzo osobistymi tekstami, które stały się mocną stroną tego kultowego wydawnictwa.
Tracklista LP (limited)
Strona A
1.Zniszczyłaś to czy zniszczyłem to ja
2.Karuzele, skutery, rodeo
3.Jesteśmy dla siebie wrogami
4.Chłopiec z plasteliny
5.Dzieci 2
6.Uwaga! Jedzie tramwaj
Strona B
1.Dom nauki wrażeń
2.Dla taty
3.Trujące kwiaty
4.Otto Pilotto
5. W-21
6. W-34
Tracklista CD
1.Zniszczyłaś to czy zniszczyłem to ja
2.Karuzele, skutery, rodeo
3.Jesteśmy dla siebie wrogami
4.Chłopiec z plasteliny
5.Dzieci 2
6.Uwaga! Jedzie tramwaj
7.Dom nauki wrażeń
8.Dla taty
9.Trujące kwiaty
10.Otto Pilotto
bonus:
11. Dom nauki wrażeń – live
12. Otto Pilotto – live
13. Uwaga! Jedzie tramwaj – live
14. W-21
15. W-34

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!