Hipis z Łydki Grubasa wymienia prawa kobiet

Zupełnie spontanicznie, wokalista zespołu Łydka Grubasa, czyli Bartosz „Hipis” Krusznicki, opublikował dzisiaj utwór i teledysk. Ma on tytuł „Masz Wybór” i odnosi się do kwestii współczesnych praw piękniejszej części ludzkości. Tradycyjnie dla Łydki, możemy spodziewać się przewrotnego przesłania.

Werdykt Trybunału Konstytucyjnego i związane z tym kontrowersje od dłuższego czasu rozpalają emocje społeczne. Jednak, jak podkreśla wokalista, utwór prezentuje odmienny aspekt:

„Ta piosenka to ukłon w stronę Panów Autorytetów od Kobiet, którymi ostatnio obficie obrodziło – mówi Hipis. – „W przestrzeni Publicznej objawiło się mnóstwo ekspertów wiedzących dokładnie, jaka powinna być „prawdziwa kobieta”, jak zachowuje się „prawdziwa Polka” i co to znaczy „być normalną”. Będąc pod wrażeniem tych dogłębnych analiz, ulał mi się tekst podkreślający mnogość swobodnych wyborów, których każda Kobieta może dokonywać każdego dnia”.

W teledysku, którego realizacją zajęła się firma Video Brothers, zetkniemy się z wieloma wcieleniami Bartosza:

„W klipie wcielam się w klasycznych herosów narodowej męskości. Nie wszyscy bohaterowie noszą płaszcze, ale Ci, którzy do ostatka, do ostatniej piędzi betonu bronią swojego terytorium, zostali ukazani – mam nadzieję – dostatecznie ikonicznie. Teledysk, tak samo jak piosenka, powstał na wariackich papierach. O świcie był pomysł, rano znalazł się operator z kamerą, po południu byłem w Stolicy nagrywać, wieczorem wróciłem do domu. Ogromnie dziękuję wszystkim, którzy pomogli w tak spontanicznej akcji”.

Utwór został wykonany w całości przez Hipisa i powstał w domowym studio. Miksem i masteringiem zajęli się realizatorzy Hertz Studio.

„Jest krótko, zwięźle i na temat. Wszystkie głosy, klaskanie, rapsy i bas nagrałem sam, w ostatniej chwili mój Ojciec, Aleksander, dograł saksofon, bo jest profesjonalnym dęciakiem. Był to chwilowy przypływ weny, do oglądania i słuchania którego gorąco zachęcam. Na niektóre tematy, milczeć dla świętego spokoju, po prostu nie wypada”.

Posłuchajcie, obejrzyjcie i oceńcie – jak Hipis z Łydki radzi sobie solo..?

Bartosz „Hipis” Krusznicki – rocznik 1979, urodzony w Dzień Kobiet. Wokalista zespołu Łydka Grubasa, współkompozytor muzyki i autor większości tekstów zespołu. Oprócz śpiewu, szkolony pianista oraz gitarzysta – amator. Z wykształcenia zawodowego politolog, z zamiłowania również historyk i domorosły publicysta.

Założyciel zespołów Respite, Projekt X, Vendor Venison oraz Łydka Grubasa. Z tym ostatnim wykonał setki koncertów na scenach klubowych i plenerowych, nagrał 4 albumy studyjne oraz zaliczył trzykrotnie występ na Przystanku Woodstock i Pol’and’Rock festiwal. Zadeklarowany bon vivant, wielbiciel ciętego humoru, satyry i groteski, fan zdrowego rozsądku i racjonalnego spojrzenia na świat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *