SPOIWO wraca z nowym albumem

W 2021 roku SPOIWO wraca ze swoim drugim albumem zatytułowanym Martial Hearts. Płyta jest pamiętnikiem zmian, zmagań i nieustępliwości zespołu, jego starcia ze sobą jako materią i próbą konfrontacji z nowymi środkami wyrazu.

            Martial Hearts to portret przebytej drogi i komentarz do współczesnej rzeczywistości. To historia oddania, trudu i walki o zmianę. Jest wreszcie świadectwem wewnętrznego konfliktu który antagonizuje na poziomie indywidualnym przenikając do społeczności i związując ją w zwarciu. To opowieść w stopklatce, zatrzymana pomiędzy trwaniem a upadkiem znanego porządku.

Zespół po raz pierwszy sięga po środki wcześniej niewykorzystywane, eksploatując elektronikę, wprowadzając słowa i wokal, tłumiąc dotychczasową eksplozywność kompozycji i przesuwając ciężar emocjonalny – z ekspresyjności na symboliczność.

Krzysztof Zaczyński o płycie
“Pracując nad tą płytą chcieliśmy podkreślić jej bardziej elektroniczny niż gitarowy charakter dlatego zdecydowaliśmy się na współpracę z Maćkiem Wojcieszkiewiczem, na co dzień będącym częścią elektronicznego duetu LASY i mającego doświadczenie w produkcji tego typu muzyki.”

 

            Martial Hearts to 8 nowych kompozycji trwających blisko 40 minut. Płyta została nagrana w studiu Tall Pine Records i sali prób zespołu. Za miks odpowiadał laureat Nagrody Fryderyk Maciej Wojcieszkiewicz (Stendek/LASY) oraz Patryk Piątkowski (SPOIWO). Mastering został wykonany przez Haldora Grunberga (THAW). Okładkę zaprojektowali Aleksandra Godlewska i Piotr Gierzyński.

 

11 stycznia pojawił się singiel zapowiadający nowy album:

Album ukaże się 30 stycznia tego roku nakładem własnym. Tego dnia swoją premierę będzie miał również teledysk do utworu WILD EYES zrealizowany przez Nicka Kirichenko.

Tracklist:

 1. . Wild Eyes 5:08
 2. . Two Mountains 6:48
 3. . Riot Sons 5:52
 4. . Verge 4:47
 5. . Oyum 3:22
 6. . Taur 4:41
 7. . Wounds 4:47
 8. . Ghost Of Chance 3:48

 

Album można nabyć na platformie Bandcamp.

Płyta została wydana przy wsparciu finansowym Miasta Gdańsk i Województwa Pomorskiego.           

            SPOIWO to kolektyw z Gdańska tworzący muzykę na pograniczu takich gatunków jak: post-rock, elektronika czy muzyka filmowa. Wydany w 2015 roku debiutancki album Salute Solitude spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem zarówno mediów jak i słuchaczy. Album zgrabnie łączył w sobie gitarowe ściany dźwięku z elementami ambientu oraz muzyki filmowej. Inspiracja kinem widoczna jest nie tylko w warstwie muzycznej, ale też wizualnej. Obraz do Skin wyreżyserował Kristof Brandl (współpracujący również ze Skrillexem i Jackiem White‘em), a autorem wizualizacji do Years of Silence jest David Lindberg.

Zespół ma na swoim koncie ponad 100 koncertów w 13 krajach Europy, na których dzielił sceny z uznanymi artystami krajowymi i z zagranicznymi: Explosions in the Sky (US), God is an Astronaut (IRL), Maybeshewill (GB), Sleepmakeswaves (AUS), Tides From Nebula (PL), SLEEP PARTY PEOPLE (DEN), a także dzieląc sceny festiwalowe między innymi z IDLES (GB), 65daysofstatic (GB) czy Furia (PL).

 

Zespół występował na festiwalach polskich i zagranicznych, między innymi na:

OFF festival (PL), Dunk! Festival (BE), Bergmal (CHE), Vivid (NOR) czy Devilstone festival (LT).

 

Wydany w 2015 roku debiutancki album Salute Solitude zebrał bardzo dobre recenzje w prasie polskiej i zagranicznej oraz przyniósł zespołowi kilka wyróżnień i nagród:

 • najlepszy debiut światowy 2015 roku, a album Salute Solitude za najlepszy polski album postrockowy 2015 (portal post-rock.pl)
 • holenderski portal PostrockerNL uznał album Salute Solitude za najlepszy album post-rockowy w 2015 roku.
 • wybrany przez największą międzynarodową społeczność post-rockową Internetu jako najlepszy nowy zespół 2015 roku (portal Arctic Drones)
 • nominacje do Pomorskich Sztormów w kategorii „Odkrycie Roku”
 • portal MusicIs umieścił Salute Solitude wśród 20 najlepszych polskich płyt 2015 roku.
 • dwukrotnie nagroda DOKI w kategorii Najlepszy Zespół Koncertowy i „Nowa Twarz”.

 

Facebook: facebook.com/Spoiwo/

YouTube youtube.com/user/SPOIWO

Bandcamp: spoiwo.bandcamp.com/

Instagram:https://www.instagram.com/spoiwoband/

 

W przypadku chęci przeprowadzenia wywiadu albo udzielania innych informacji związanych z premierę albumu prosimy o kontakt pod adresem/telefonem:

Piotr Gierzyński / spoiwoband@gmail.com / Tel.: 512-99-44-84

 

Skład:Piotr Gierzyński (gitara/wokal), Patryk Piątkowski (synth/programming), Krzysztof Sarnek (drums), Krzysztof Zaczyński (synth)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!