LEDFOOT ogłasza wydanie singla „Take away the hurt”

Amerykański piosenkarz i autor tekstów LEDFOOT, znany również jako „ Tim Scott McConnell ”, ogłosił wydanie 5 lutego 2021 roku za pośrednictwem TBC Records swojego nowego singla „ Take away the hurt ”. Utwór pochodzi z nadchodzącego albumu „ Black Valley ”.

Ledfoot (Tim Scott McConnell) niedawno zdobył Spellemann (norweska Grammy) w klasie bluesa za swój najnowszy album „ White Crow ”. Leedfoot opracował własny styl gry, używając 12-strunowej gitary z bardzo grubymi strunami, stalowymi płytami i mosiężną prowadnicą, często w towarzystwie kostki do stomp. Oprócz czterech albumów jako Ledfoot , wydał kilka albumów solowych pod swoim pełnym nazwiskiem, zagrał w The Havalinas , został nagrany przez Bruce’a Springsteena (High Hopes) i zagrał w serii NRK „ Exit ”.

Ledfoot od ponad czterdziestu lat koncertuje, wykonuje i wydaje płyty z zespołami takimi jak „ The Rockats ” i „ The Havalinas ” i wydał wiele solowych płyt.

Tim Scott McConnell zaczął koncertować w wieku 15 lat. Swój pierwszy kontrakt nagraniowy z Sire Records podpisał w 1982 roku. W 1985 roku podpisał kontrakt z Geffen Records i nagrał album „ High Lonesome Sound ”.

Tim Scott McConnell założył zespół The Havalinas w 1989 roku wraz ze Smutty Smiff i Chalo Quitana i ponownie wydali swój debiutancki album Elektra w 1990 roku. Zespół odniósł wielki sukces i wkrótce koncertował jako support Boba Dylana podczas światowej trasy koncertowej Oh Mercy, jako a także z Chrisem Isaakiem, Tiną Turner i Crowded House, żeby wymienić tylko kilka.

W 1993 roku, po ciężkich trasach koncertowych, Tim Scott McConnell przeniósł się do Norwegii, gdzie podpisał kontrakt z Warner Music i wydał album „ Deceivers and Believers ” pod własnym nazwiskiem w 1994 roku. Album „ Everywhere byłem ” został wydany w 1997. W 2002 roku podpisał kontrakt z Farmen i wydał projekt zespołu The MoMac Trio w 2002 roku, a następnie solowy album „ 13 piosenek ” w 2005.

W 1996 roku Bruce Springsteen po raz pierwszy nagrał piosenkę McConnellsa „ High Hopes ”, pierwotnie nagraną na album Havalinas , jako stronę b na singlu. Później, w 2014 roku, Springsteen ponownie nagrał piosenkę, tym razem jako utwór tytułowy na swój album studyjny z 2014 roku. Album osiągnął pierwsze miejsce w ponad 10 krajach, w tym w USA i Wielkiej Brytanii.

Tims alter ego Ledfoot powstał w 2006 roku i określił swoją muzykę jako „ Gothic Blues ”, używając ciężkich strun na dwunastostrunowej gitarze w otwartych strojach i parze stomp boxów. W tym wcieleniu koncertował intensywnie w Europie i USA. Jako Ledfoot wydał 4 płyty, które spotkały się z uznaniem krytyków – “ The Devils Songbook ”, “ Damned , “ Gothic Blues Volume One ” i jego najnowsze wydawnictwo “ White Crow ”, które zostało nagrodzone Spellemannprisen ( The Norwegian Grammy ) 2019 w kategorii blues. W 2020 roku Ledfoot wydał album „ A Death Divine ” jako projekt duetu z norweską legendą gitar Ronni Le Tekrø . Kolejny album Ledfoots “ Black Valley ” ma zostać wydany pod koniec lutego 2021 roku.

www.ledfoot.org
www.facebook.com/Ledfootpage
www.instagram.com/led.foot

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!