„Minari” i „Na rauszu” nominowane do Złotych Globów!

Filmy: „Minari” w reżyserii Lee Isaaca Chunga i „Na rauszu” w reżyserii Thomasa Vinterberga zostały nominowane do Złotych Globów w kategorii Najlepszy Film Zagraniczny! 78. gala rozdania Złotych Globów odbędzie się 28 lutego.

„Na rauszu” to wielki zwycięzca Europejskich Nagród Filmowych 2020 (Najlepszy Film, Najlepszy Reżyser, Najlepszy Aktor i Najlepszy Scenariusz), film znalazł się w oficjalnej selekcji MFF w Cannes, Toronto, San Sebastian (nagroda dla Najlepszego Aktora dla czterech odtwórców głównych ról). „Na rauszu” jest duńskim kandydatem do Oscara i zdecydowanym faworytem w kategorii Najlepszy Film Międzynarodowy.
Planowana polska premiera – kwiecień / maj 2021

„Minari” to bezapelacyjny zwycięzca MFF Sundance 2020 (Nagroda Publiczności i Nagroda Główna Jury), przyjęty entuzjastycznie zarówno przez krytyków, jak i przez widzów. „Minari” jest zdecydowanym faworytem (frontrunner) w tegorocznym oscarowym wyścigu! Od dawna wymieniany jest przez filmowych ekspertów i krytyków, jako kandydat w najważniejszych kategoriach – Najlepszy Film, Najlepszy Scenariusz (Lee Isaac Chung), Najlepszy Reżyser (Lee Isaac Chung), Najlepszy Aktor (Steven Yeun) i Najlepsza Aktorka Drugoplanowa (Yuh-jung Youn).
Planowana polska premiera – kwiecień 2021

Download images

Download images

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *