50. rocznica wydania albumu Carole King – „Tapestry”

10 lutego obchodzimy 50. rocznicę wydania drugiej studyjnej płyty Carole King. „Tapestry” do dzisiaj uważany jest za jeden z najlepiej sprzedających się albumów na świecie.

Przez 50 lat od swojej premiery pokrył się 13-krotną platyną, a artystka otrzymała za niego 4 nagrody GRAMMY. To właśnie „Tapestry” zdefiniował gatunek muzyczny dla samej Carole King, dzięki czemu miliony słuchaczy na całym świecie poznało jej poruszający głos. Album spędził na szczycie listy najlepiej sprzedających się płyt w Stanach Zjednoczonych 15 tygodni i pozostał na liście Billboard 200 przez kolejne 6 lat.
12 lutego nakładem Legacy Recordings ukaże się wznowienie „Tapestry” na czarnym winylu. Za produkcję albumu odpowiedzialny jest Lou Adler z legendarnej wytwórni Ode Records, który współpracował z Carole King w 1971 roku. Wznowienie czarnej płyty winylowej z oryginalnym zdjęciem okładkowym, poligrafią i logotypem wytwórni Ode Records to nie lada gratka dla fanów artystki.
5 lutego w serwisach cyfrowych ukazał się singiel „Out In The Cold”. Piosenka finalnie nie trafiła na pierwotną wersję albumu. Pojawiła się jako bonus na reedycji płyty CD „Tapestry” w 1999 roku, a teraz zostanie udostępniona we wszystkich serwisach digitalowych. Z kolei 8 lutego na YouTube swoją premierę miał cały koncert zarejestrowany dla stacji BBC w 1971 roku. Zawiera on występy z takimi piosenkami jak „I Feel The Earth Move”, „(You Make Me Feel) Like A Natural Woman”, „So Far Away”, „It’s Too Late”, „Will You Love Me Tomorrow” oraz wiele innych.
To jednak nie koniec, ponieważ 10 lutego ukaże się nowy teledysk do piosenki „It’s Too Late”!
Wydany w 1971 roku, dzień po 29. urodzinach album „Tapestry” otworzył Carole King drzwi do świata popkultury. Płyta zawierająca legendarne hity takie jak „(You Make me Feel) Like A Natural Woman” oraz “Will You Love Me Tomorrow”, umocniła pozycję Carole jako wokalistki i autorki tekstów, definiując przy tym nową generację muzyki. Przez 50 lat wiele znanych artystek sięgnęło do twórczości Carole King i nagrały swoje wersje jej utworów. Były to m.in. Aretha Franklin, Barbra Streisand czy Quincy Jones.
 Tracklista LP:
Strona A
 1. I Feel the Earth Move
 2. So Far Away
 3. It’s Too Late
 4. Home Again
 5. Beautiful
 6. Way Over Yonder
Strona B
 1. You’ve Got a Friend
 2. Where You Lead
 3. Will You Love Me Tomorrow?
 4. Smackwater Jack
 5. Tapestry
 6. (You Make Me Feel Like) A Natural Woman

https://prowly-uploads.s3.eu-west-1.amazonaws.com/uploads/landing_page_image/image/309913/8f917fb00a286b35f4914f6e3be7d214.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *