Greta Van Fleet prezentuje singiel „Heat Above”

W serwisach cyfrowych pojawił się nowy utwór grupy Greta Van Fleet – „Heat Above”. To zapowiedź albumu „The Battle at Garden’s Gate”, który ukaże się 16 kwietnia 2021.

„Heat Above” to trzeci singiel zapowiadający „The Battle at Garden’s Gate”. Drugi pełnowymiarowy album Grety Van Fleet został wyprodukowany przez Grega Kurstina (Paul McCartney, Foo Fighters, Adele). Otwierające singiel eteryczne organy Hammond B3 powoli przeradzają się w triumfalne brzmienie. O najnowszym singlu grupa mówi:

Na świecie, wbrew pozorom, wciąż jest pełno miłości. O tym właśnie jest „Heat Above” – o wspólnym szybowaniu aż do gwiazd

Sam Kiszka

Nowy album Grety Van Fleet, „The Battle at Garden’s Gate”, to odzwierciedlenie podróży zespołu w teraźniejszość. Muzyka formacji nabrała szlachetności. Fizycznemu wydaniu albumu towarzyszyć będzie 16-stronicowa książeczka pełna mitycznych, transcendentnych i metafizycznych symboli do każdego utworu.
W ciągu trzech lat Greta Van Fleet (Josh Kiszka – wokal, Jake Kiszka – gitara, Sam Kiszka – bas i klawisze, Danny Wagner – perkusja) przebyli drogę od grania w spelunach w Detroit i Saginaw w Michigan do grania headlinerskich koncertów na pięciu kontynentów, dla publiczności trzykrotnie większej niż liczba mieszkańców rodzinnego miasteczka muzyków. Kiedyś na ich improwizowane występy w lesie przychodzili koledzy i koleżanki ze szkoły, teraz grupa ma ponad milion sprzedanych biletów na całym świecie.
Zespół ujawnił 12 utworów z „The Battle at Garden’s Gate” oraz towarzyszące im symbole. Krążek opowiada o wolności, wierze w samego siebie, mocy wspólnoty oraz szacunku dla naszej planety.
Greta Van Fleet – „The Battle at Garden’s Gate” – lista utworów:
1.  Heat Above
2.  My Way, Soon
3.  Broken Bells
4.  Built by Nations
5.  Age of Machine
6.  Tears of Rain
7.  Stardust Chords
8.  Light My Love
9.  Caravel
10. The Barbarians
11. Trip the Light Fantastic
12.  The Weight of Dreams

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *