Nowa płyta Tash Sultany już dostępna

Jeszcze bogatszy, dojrzalszy i głęboki – drugi album Tash Sultany już dostępny!

Tash Sultana, muzyczna sensacja Australii, która zaczynała swoją muzyczną przygodę od grania na ulicach Melbourne, a obecnie gra koncerty na całym świecie, zdobywając powszechny zachwyt, wydała dziś swój drugi album „Terra Firma”. Fani Tash mieli okazję już wcześniej usłyszeć pięć utworów z tej płyty („Sweet & Dandy”, „Willow Tree” feat. Jerome Farah, „Greed”, „Beyond The Pine” oraz „Pretty Lady”), łącznie składającej się z 14 utworów.

„Terra Firma” to zdecydowanie wciąż Tash, jaką wszyscy pokochali, ale sięgająca w tekstach jeszcze głębiej i poruszając swoją muzyką w jeszcze bardziej wysublimowany sposób. Jej utwory z jednej strony imponują bogatą wizją („Coma”), w soul-funkowym stylu podejmują rozliczenia skorumpowanego świata bogactwa i sławy („Greed”), dotykają tematu informacyjnego przeładowania doby internetu („Sweet & Dandy”), a czasem są po prostu idyllicznymi piosenkami miłosnymi, które wywołują uczucie bliskości i ciepła („Let The Light In”).

Tash pokazuje, że nie liczą się dla niej granice gatunków, ani muzyczne ograniczenia, sprawnie mieszając soul, funk, r&b, folk, rock i hip-hop. Jak mówi o swoim nowym dziele „To Erykah Badu spotykająca Bon Ivera, spotykającego Johna Mayera, spotykającego kogoś jeszcze”. Tash jest w tym projekcie muzykiem, producentem, aranżerem i inżynierem muzycznym – powstanie całej płyty trwało ponad 200 dni, a Tash spędzała w studiu cztery do sześciu dni w tygodniu.

Album „Terra Firma”, zgodnie z tytułem oznaczającym odnajdywanie domu w samym sobie, to dzieło muzyka pewniejszego siebie, dynamiczniejszego i doświadczonego. Płyta odzwierciedla okres autorefleksji, wywołany spowolnieniem będącym efektem globalnej pandemii. Kiedy Tash nie pracowała w studiu, spędzała czas surfując, pracując w ogrodzie, pisząc poezję i odkrywając zdrowy balans, zagubiony w pracowitym trybie definiującym jej wcześniejsze życie.
Nowy album Tash Sultany dostępny jest już w serwisach cyfrowych oraz na wydaniach CD i LP.
Debiutancka płyta Tash “Flow State” ukazała się w 2018 roku. Ponad 1 miliard streamów na świecie, 500 000 sprzedanych biletów, koncerty na scenach festiwalów Coachella, Lollapalooza, Governer’s Ball, Bonnaroo, Austin City Limits oraz liczne występy w amerykańskiej telewizji – to wszystko sukcesy Tash z ostatnich 24 miesięcy. Debiutancki album Tash został nominowany do 6 nagród ARIA, w tym nagrody dla najlepszego albumu blues/muzyka korzeni, a single “Jungle” i “Notion” zdobyły w Australii certyfikat podwójnej platyny.
Tracklista:
1. Musk (4:17)
2. Crop Circles (3:35)
3. Greed (3:41)
4. Beyond The Pine (3:56)
5. Pretty Lady (4:37)
6 Tash Sultana Feat. Josh Cashman Dream My Life Away (5:17)
7. Maybe You’ve Changed (5:19)
8. Coma (5:36)
9. Blame It On Society (5:01)
10. Sweet & Dandy (4:16)
11. Tash Sultana Feat. Jerome Farah Willow Tree (3:20)
12. Vanilla Honey (4:40)
13. Let The Light In (3:03)
14. I Am Free (3:37)
https://prowly-uploads.s3.eu-west-1.amazonaws.com/uploads/landing_page_image/image/312063/78c5b34deea26738d971ac1f629955a0.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *