? Oficjalna premiera “Czarnej góry” – wirtualne spotkanie z Andrzejem Pilipiukiem! ?

Z okazji premiery “Czarnej góry” – kolejnego nieziemsko dobrego zbioru opowiadań bezjakubowych – zapraszamy serdecznie na spotkanie z Andrzejem Pilipiukiem, niestrudzonym tropicielem ciekawostek z lamusa.
Kolekcjonerem nagród literackich, który z pisania z pasją uczynił swój sposób na życie.

Tym razem nastawimy się na rozmowę o tajemnicach i poszukiwaniach; historii i podróżach, ponieważ osobą prowadzącą będzie Piotr Maszkowski: historyk i dziennikarz, wieloletni redaktor naczelny miesięcznika „Odkrywca”, współzałożyciel Fundacji Poszukiwacze.org. Autor kilkuset publikacji dotyczących tajemnic historii, poszukiwań skarbów i techniki wojskowej.

Zapraszamy w najbliższą środę 24 lutego o 18:00 na https://www.facebook.com/fabryka.  Będziecie mogli zadawać pytania, a najciekawsze nagrodzimy super gadżetami

Pobierz obrazki

Pobierz obrazki

Anegdoty wojsławickie” – ekskluzywny gratisowy ebook! Dla wszystkich, którzy kupią papierowe wydanie „Czarnej góry” Andrzeja Pilipiuka przed premierą (która jest 24 lutego), mamy ekskluzywny gratisowy ebook.

Niech głos zabierze sam autor Andrzej Pilipiuk:
Zbierałem się kilka lat — wreszcie siadłem i spisałem rozmaite dziwne historie, anegdotki i legendy
związane z Wojsławicami. Opowieści, które przed laty słyszałem od Dziadków — Domiceli i Aleksandra Pilipiuków, od Ojca — Tadeusza „Wojtka” Pilipiuka oraz od wielu ludzi, z którym rozmawiałem.
To opowieści o naszym miasteczku, o ludziach, którzy tu żyli.
Jest to próba zapisu tego, co najbardziej ulotne — tradycji przekazywanej ustnie.


Czarna Góra

Gdzieś w dziczy u stóp Uralu umiera były katorżnik. Jego samotna śmierć staje się początkiem drogi dla dwóch ludzi. Wiekowego zesłańca i kilkunastoletniego chłopaka. Każdy ruszy w inną stronę, a jeden z nich rzuci prawdziwe wyzwanie śmierci.
Mistrz Opowiadań odkrywa kolejne tajemnice swoich bohaterów. Tym razem wyjątkowo przewrotnie!

Jeśli zastanawialiście się kiedyś, kim był Paweł Skórzewski, zanim został Doktorem Skórzewskim, teraz się tego dowiecie.
Dowiecie się także do czego może się przydać pobyt w szpitalu psychiatrycznym, ile może człowieka kosztować imperatyw moralny (w przeliczeniu na złotówki) oraz co łączy Roberta z Marszałkiem Piłsudskim.
Dla wyjątkowo zainteresowanych: relacja z ocalenia carewicza Aleksandra z pomocą…polskiej bomby atomowej.

Pobierz obrazki

Pobierz obrazki

Andrzej Pilipiuk, człowiek, dla którego pisanie, to pełnoetatowe zajęcie, dające radość zarówno jemu, jak i czytelnikom. 40 powieści, a prócz tego komiksy i liczne opowiadania. Sprzedał grubo > 1 500 000 egzemplarzy (słownie: ponad jeden milion pięćset tysięcy).

Mimo, że wydaje 2 książki rocznie, ma czas na:
– promowanie historii Wojsławic, rodzinnej miejscowości Jakuba Wędrowycza (jednej z najpopularniejszych postaci polskiej fantastyki), poprzez działanie w założonej przez siebie Fundacji Ku Przeszłości
– spotkania z czytelnikami: osobiste i online – nie zawodzi nigdy swoich fanów
– kopanie w przeszłości – wykształcenie archeologiczne z sukcesem wykorzystuje przy kreowaniu
nietuzinkowych przygód innego bohatera swoich książek – Roberta Storma
– bycie mentorem dla debiutantów
– podróże – Skandynawia, to jego miłość.

Dziewięciokrotnie nominowany do nagrody im. Janusza A. Zajdla, uhonorowany nią w 2002 roku za opowiadanie „Kuzynki”. Czterokrotny laureat nagrody Nautiliusa. Uhonorowany Pucharem Bachusa i Srebrną Muszlą. W 1998 roku nominowany do Śląkfy, nagrody Śląskiego Klubu Fantastyki w kategorii „Pisarz roku”.
As EMPiK-u 2006 – jeden z trzech najchętniej kupowanych autorów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!