BEHEMOTH – podpisuje nowy kontrakt z NUCLEAR BLAST RECORDS!

BEHEMOTH – prawdopodobnie największy zespół extreme metalowy na świecie – przedłużył i rozszerzył kontrakt z Nuclear Blast,który będzie teraz dystrybuować muzykę grupy na całym świecie poza swoim krajem. Grupa pierwotnie podpisała kontrakt z Nuclear Blast Europe przed wydaniem “Evangelion” z 2009 roku, ale ich nadchodzący album – który jest wstępnie ustawiony na jesień 2021 roku – będzie ich pierwszym, który zostanie wydany przez wytwórnię poza Starym Kontynentem.
Założony w 1991 roku przez nastoletniego gitarzystę i wokalistę Adama “Nergala” Darskiego, BEHEMOTH rozbił szklany sufit europejskiego metalowego podziemia dzięki połączeniu agresywnej światowej trasy koncertowej, ognistych i teatralnych występów na żywo, wizualnie urzekających teledysków i niezachwianie intensywnej muzyki. Albumy takie jak Decibel Magazine Hall of Fame inductee “Demigod” (2005) i “The Satanist” z 2014 roku – okrzyknięte przez Metal Hammera największym ekstremalnym albumem metalowym XXI wieku i jednym z dwóch płyt BEHEMOTH, które uzyskały status złotego certyfikatu w Polsce , zepchnęły bluźnierczy blackened death metal na wyżyny wcześniej uważane za nieosiągalne. Te wydania dostarczyły grupie nie brakuje zaciętej amunicji, aby podbić wszystkich widzów na swojej drodze, czy na rzecz bohaterów z dzieciństwa, takich jak Ozzy Osbourne, Slayer i Gdańsk; na jednych z największych festiwalowych scen metalu na całym świecie; lub ostatnio, na arenach europejskich obok kolegów wywrotowych Slipknot. Mimo licznych prób uciszenia przez polskie prawo religijne, BEHEMOTH stanowczo odmówił kompromisu, a Nergal uważa, że najlepsze dopiero przed nami.

Nuclear Blast jest nazwą gospodarstwa domowego w metalu od dziesięcioleci, a BEHEMOTH jest częścią tej długiej i wspaniałej historii”, mówi. “Ale teraz jest o przyszłości, i czekamy na rozpoczęcie następnego rozdziału BEHEMOTHz przebudowany i zrewitalizowany zespół w Nuclear Blast!”

Jens Prueter, szef Działu A&R w Nuclear Blast Europe: “To wielka przyjemność rozszerzyć naszą współpracę na rzecz światowej premiery nadchodzących albumów studyjnych BEHEMOTH.
Ich 30-letnia podróż nie osiągnęła jeszcze szczytu, a my jesteśmy bardziej niż dumni, aby pomóc im w drodze do bycia nie tylko największym zespołem ekstremalnego metalu, ale także jednym z najbardziej ekscytujących aktów rockowych następnej dekady. Jest tylko kilka zespołów, które mają wizję i woli, aby zdominować scenę muzyczną. Szczególne podziękowania również dla ich zarządzania powerhouse 5B – a mianowicie, Adam Foster i Justin Arcangel – za dokonanie tego na wszystkich poziomach.”
BEHEMOTH pracuje obecnie nad kontynuacją “I Loved You At Your Darkest” z 2018 roku, którego “Wagnerian satanic metal” został pochwalony jako “chwalebny” w czterogwiazdkowej recenzji the Guardian.
Grupa przygotowuje się również do swojej największej produkcji na żywo w historii – co-headlining tour z Arch Enemy, który będzie zobaczyć zespoły grać areny w całej Europie. Założona w Niemczech w 1987 roku, Nuclear Blast jest największą na świecie wytwórnią płyt hard rock i heavy metal, z wieloma biurami na całym świecie i dyżurem, w którym znajdują się dziesiątki najlepszych artystów tego gatunku.

Liczne wydawnictwa wytwórni znalazły się na szczycie list przebojów na całym świecie, w tym najnowsze albumy Nightwish (#1 w Finlandii, Niemczech i Hiszpanii), Slayer (#1 w Niemczech) i Sabaton (#1 w Szwecji, Niemczech i Szwajcarii). Stream lub zakup “I Loved You At Your Darkest” w: https://behemoth.lnk.to/ILYAYD

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *