Zespół Daft Punk kończy działalność

Zespół Daft Punk kończy swoją działalność. Francuski duet tworzący muzykę elektroniczną poinformował o tym w oryginalny sposób, publikując w mediach społecznościowych ośmiominutowy film o nazwie “Epilog”.

O zakończeniu kariery poinformowali w mediach społecznościowych oraz na swojej stronie publikując ośmiominutowy film. Przez większość nagrania muzycy spacerują po pustyni. W pewnym momencie jeden z członków zespołu wybucha przez umieszczony na kostiumie ładunek. Pojawia się napis “1993-2021” (lata działalności zespołu), a w dalszej części widzimy drugiego z muzyków, który idzie w stronę słońca.

Zespół Daft Punk działał od 1993 roku. Tworzyli go dwaj muzycy –  Guy-Manuel de Homem-Christo i Thomas Bangalter. Poznali się w 1987 roku w szkole w Paryżu. Wraz z Laurentem Brancowitzem utworzyli zespół Darlin’, a rok później po jego rozwiązaniu we dwóch założyli Daft Punk.

Albumy: Homework (1997), Discovery (2001), Human After All (2005) i Random Access Memories (2013).

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych albumów Daft Punk jest “Discovery” wydany w 2001 roku. 

Płyta doczekała się statusu trzykrotnej platyny we Francji za 600 000 sprzedanych egzemplarzy czy dwukrotnej platyny w Wielkiej Brytanii. Do 2005 roku album sprzedał się w nakładzie aż 2 600 000 egzemplarzy.

W 2013 roku natomiast duet wydał singiel “Get Lucky”, gdzie gościnnie wystąpili Pharrell Williams i Nile Rodgers. Piosenka stała się wielkim przebojem, który promował ostatnią płytę zespołu zatytułowaną “Random Access Memories”.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!