Singiel „Take Me Home” People Club zapowiada mini album

Jeden z najgorętszych współczesnych zespołów z Berlina, People Club wypuszcza kolejny singiel z nadchodzącej EPki. Nowy utwór „Take Me Home” nosi tę samą nazwę co mini album. Wydawnictwo ukaże się 7 maja za pośrednictwem Kartel Music Group.

EPka “Take Me Home” powstawała przez cały 2019 rok, prawie wyłącznie w studiu zespołu w Berlinie. Piosenki poruszają różne tematy – uzależnienie, śmierć, brak miłości. Według zespołu „To, co łączy te piosenki, to “destylacja” niemocy, apatii, marazmu XXI wieku i wszystkich psychicznych korelacji, które dodają nam otuchy, a także prześladują każdego dnia”.

Piosenki zostały nagrane w Bewake Studios w dzielnicy Kreuzberg w Berlinie w listopadzie 2019 roku przez Martina „Lucky” Waschkowitsch, a za miks odpowiedzialny był Joe Harling.
„Utwory gotowe były do wydania w 2020 roku, ale niestety, tak jak i wielu innych artystów, powstrzymała nas pandemia. To dla nas głęboko oczyszczające, że w końcu mogliśmy wydać ten materiał”.

Tytułowy utwór “Take Me Home” to piosenka o uświadomieniu sobie nieuchronności śmierci i cynizmie, który często dręczy osoby starsze po utracie bliskich i pozostawieniu ich samych sobie z żalem.

Singlowi towarzyszy teledysk nakręcony przez wieloletniego współpracownika Felixa Spitta. Tak zespół mówi o procesie twórczym nad klipem:

„Po raz kolejny pracowaliśmy z naszym bardzo utalentowanym przyjacielem, Felixem Spittą, który nakręcił także teledysk do naszego ostatniego singla „Francine”. W zasadzie spędziliśmy dzień, wygłupiając się w jego domu z maszyną do dymu i starą kamerą telewizyjną z czerwonym filtrem. Rezultat jest mglisty i dezorientujący, zupełnie jak miniony rok”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *