Nergal zakłada Ordo Blasfemia

Adam Darski, znany na świecie jako Nergal, muzyk zespołu Behemoth, opublikował na YouTubie film, w którym prosi fanów o zbiórkę pieniędzy, by walczyć z zarzutami o obrazę uczuć religijnych.

Zbiórka ruszyła w serwisie gofundme.com, gdzie organizator zamierza uzbierać 20 tys. funtów. Do tej pory udało się zebrać ponad połowę kwoty.

Tytuł filmu to “Ordo Blasfemia” (Rząd/porządek świętokradztwa) – to nawiązanie do działalności Ordo Iuris, które aktywnie angażuje się w sprawy przeciwko Darskiemu.

Oświadczenie Nergala brzmi:
“Nazywam się Nergal i jestem artystą z Polski. Od ponad dziesięciu lat spotykam się z licznymi próbami trwałego zniszczenia mojej kariery na podstawie oskarżenia, że skrzywdziłem „uczucia religijne”. Brzmi to absurdalnie i zapewniam, że tak właśnie jest”

“Wielu polskich artystów, łącznie ze mną, zostało wciągniętych do sal sądowych, na nasz własny koszt, by bronić się przed bezsensownym paragrafem o bluźnierstwie, uchwalonym przez słabych polityków. Ich intencją jest cenzurowanie każdego, kto nie przestrzega archaicznych praw religijnych naszego kraju. Nadszedł czas, by polscy artyści stawili opór – dołącz do nas w Ordo Blasfemia.”

“Twoja darowizna pomoże sfinansować wyzwanie prawne, mające na celu zdławienie istniejących i nadchodzących niesłusznych procesów. Pomóż nam osiągnąć cel, abyśmy mogli rozpowszechniać materiały wśród innych artystów stojących przed własnymi wyzwaniami prawnymi.”

One thought on “Nergal zakłada Ordo Blasfemia

  1. Z tego wynika, że Nergal jest kłamcą i oszustem, który liczy na naiwność darczyńców, bo jego zachęta do zrzutki mija się daleko z prawdą. Ustawiając się w jednym szeregu z artystami, w dodatku “prześladowanymi”, okazuje się narcystycznym mitomanem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *