DEJA VU – premiera singla zespołu ECHO z tekstem Piotra Bukartyka

Zofia Nowakowska, wokalistka nowego na polskiej scenie muzycznej zespołu ECHO prezentuje singiel pt. Deja vu, zapowiadający nadchodzącą płytę. Autorem tekstu jest Piotr Bukartyk. Muzycznie utwór jest utrzymany w klimacie retro, jest połączeniem energii i zadziorności, które oddają charakter tekstu, który łączy w sobie ostrość i humor. – mówi Zofia Nowakowska. Premiera płyty planowana jest na wiosnę 2021 roku.

Deja vu to drugi po piosence Zawołaj singiel, który zapowiada debiutancką płytę zespołu ECHO. To melodyjny utwór, z tekstem Piotra Bukartyka, w refleksyjny sposób opisujący otaczającą nas rzeczywistość. Z perspektywy młodej kobiety komentuje bieżące wydarzenia w Polsce.

Muzycznie jest w tym utworze dużo światła, pogody ale też pewna zadziorność. Tekst Piotra delikatnie kąsa, ze swoim stanowczym i momentami ostrym przekazem, ale moim zdaniem, dzięki równoczesnemu humorowi i dystansowi idealnie wkleja się w całość.  Ten utwór jest dla mnie sprzeciwem wobec obecnej sytuacji i wszelkiej agresji, której języka nie rozumiem i nie potrafię się nim posługiwać. – mówi Zosia Nowakowska.

ECHO to nowa konstelacja muzyczna na polskiej scenie. Powstała w wyniku spotkania Zofii Nowakowskiej, doświadczonej wokalistki o ogromnym dorobku scenicznym, z producentem muzycznym występującym pod pseudonimem Nox. Na płycie, która ukaże się w maju, znajdzie się kilkanaście utworów inspirowanych klimatem retro i nostalgicznym, nieco „brudnym” brzmieniem, jednocześnie czerpiąc ze współczesnych, elektronicznych nurtów.

                                                                                      ***

Zofia Nowakowska  – wokalistka, która swoją karierę muzyczną rozpoczynała jako nastolatka w teatrze muzycznym Studio Buffo, gdy w 2004 roku wcieliła się w rolę Julii w musicalu Romeo i Julia. W ten sposób zaczęła się jej trwająca do dziś musicalowa przygoda. Od kilku lat występuje w Teatrze Roma, gdzie grała główne role w musicalach: Mamma mia, Piloci.
W najnowszej produkcji Romy – musicalu Aida można zobaczyć ją w roli Amneris. Głos Zofii można usłyszeć również w różnych projektach muzycznych na scenach całej Polski (m. in.
na koncertach Piotra Rubika i Jacka Cygana), a także na ekranach kin. Ostatnio w polskiej adaptacji nowej wersji Króla Lwa – dorosła Nala śpiewała właśnie jej głosem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *