WHITE WIZZARD zapowiada nowy singiel „Viral Insanity” z udziałem Marka Boalsa na wokalu

Uznani amerykańscy tradycjonaliści metalowi WHITE WIZZARD ogłosili pierwsze wydanie nowej muzyki od trzech lat. Nowy singiel grupy, „ Viral Insanity ”, zostanie wydany cyfrowo przez M-Theory Audio (oraz w Japonii przez Trooper Music ) 24 marca, wstępnie zapisz utwór w Spotify teraz pod adresem www.smarturl.com/viralinsanity .

Piosenka – w której założyciel zespołu i basista Jon Leon ponownie dołączył do gitarzystów Jamesa LaRue i Willa Wallnera – jest pierwszym nagraniem WHITE WIZZARD z nowym perkusistą Jonathanem Brownem , wieloletnim fanem zespołu. Obowiązki wokalne na tym singlu pełnił tymczasem szanowany weteran heavy metalu Mark Boals ( Yngwie Malmsteen , Dio Disciples , Royal Hunt , Ring of Fire ).

Jako dziecko album” Trilogy ” Yngwiego Malmsteena był moim ulubionym i zawsze myślałem, że wokale i piosenki na tym albumie były jednymi z najlepszych w historii heavy metalu ” – mówi Leon. „ Napisałem piosenkę„ Viral Insanity ”po hicie Covid-19 i jedna rzecz doprowadziła do drugiej i skontaktowano mnie z Markiem . Czułem, że piosenka była idealna dla jego głosu. Wszyscy śledziliśmy w domu, więc wysłałem mu moje dema, a on je załatwił. Will i James po prostu zabijają głównych bohaterów, a współpraca z naszą muzyczną ikoną i bohaterem była dla nas zabawną kwarantanną. Mamy nadzieję, że Ci się spodoba! W 2021 roku i później czeka nas znacznie więcej. Baw się i bądź bezpieczny.

WHITE WIZZARD wzniosło się wysoko na flagę tradycyjnego heavy metalu od 2007 roku, generując cztery pełnometrażowe albumy melodyjnych metalowych headbangerów, które są wypełnione szybkimi riffami i chwytliwymi refrenami. Najnowszy album grupy, „ Infernal Overdrive ” z 2018 roku, otrzymał pozytywne recenzje, a krytycy docenili zespół, który strzelał na wszystkie cylindry, czerpiąc inspirację z rozszerzonego wachlarza wpływów, takich jak Rush , Led Zeppelin i Metallica, który został płynnie zintegrowany z ich istniejący plan.

Obecny skład WHITE WIZZARD dostarczył dodatkowego zastrzyku gitarowej świetności po powrocie w 2019 roku Wallnera – który grał na albumie grupy „ The Devil’s Cut ” z 2013 roku – powracając do Leona i innego gitarzysty LaRue. „ Viral Insanity ” zawiera także wybitny wysiłek perkusyjny nowego członka Browna i wokal, który potwierdza, dlaczego Boals był szanowany w tym gatunku przez cztery dekady.

Więcej informacji na temat planów WHITE WIZZARD na 2021 rok zostanie ujawnionych w nadchodzących tygodniach.

www.facebook.com/WhiteWizzard
www.m-theoryaudio.com
www.m-theoryaudio.bandcamp.com

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *