Armia Niny dla Niny

Ten utwór powstał z porywu serc i wiary, że razem można zdziałać cuda. W Bracia Studio – Adam Darth spotkała się niezwykła ekipa: Kasia Bujakiewicz, Sylwia Lasok, Michał Kincel (Kabaret Smile), Sqbass, Marcin Wójcik (Kabaret Ani Mru Mru), Wojciech Cugowski oraz Łukasz Jemioła. Nagrali piosenkę dla małej Niny, która cierpi na SMA2. „Mamy nadzieję, że piosenka porwie 8 milionów serc do pomocy” – mówią twórcy.

#NineczkaKropeczka

Nina Słupska nie ma nawet dwóch lat. Cierpi na SMA 2, rdzeniowy zanik mięśni – chorobę, która powoli zabija mięśnie odpowiedzialne za poruszanie się, następnie te umożliwiające oddychanie, doprowadzając do śmierci…

Kiedy miała 10 miesięcy, pojawiły się pierwsze sygnały choroby, ale dopiero w lipcu 2020 r., w Centrum Zdrowia Dziecka postawiono prawidłową diagnozę. Obecnie Ninka przyjmuje lek, który hamuje degradację mięśni. Szansą jest dla niej terapia genowa, zatwierdzona roku temu w USA, a którą od kilku miesięcy podaje się też w Polsce i w rodzinnym Lublinie.

Niestety ta jedyna szansa na uratowanie zdrowia i życia Dziewczynki jest nierefundowana. Dodatkowo Ninka może ją przyjąć tylko do 13,5 kilograma! Po przekroczeniu tej wagi będzie za późno. Terapia to koszt rzędu 9 milionów złotych. W tym momencie na koncie Ninki znajdują się 2,6 mln. Czasu pozostało bardzo mało, zbiórka trwa do końca marca 2021.

Cała historia Niny i główna zbiórka: https://www.siepomaga.pl/nina

#ArmiaNiny

W pomoc rodzinie Niny zaangażowała się Katarzyna Bujakiewicz, dzięki której #ArmiaNiny jest coraz większa. W mediach społecznościowych prośbę o przyłączenie do zbiórki publikowali m.in. Beata Kozidrak, Wojciech Cugowski, Monika Pyrek, Anna Lewandowska, Karolina Kołeczek, Katarzyna Pakosińska, Dawid Podsiadło, Sanah, Anita Sokołowska, Magdalena Lamparska, Anna Maria Sieklucka, członkowie kabaretów Ani Mru Mru i Smile. Niezawodni okazali się sportowcy całe środowisko żużlowe i lekkoatletyczne, Pszczółka Start Lublin, MKS Perła, AZS UMCS, Świat Motocykli, Motor Lublin, MMA, Polski Himalaizm Zimowy, Wspinaczka Sportowa, Taekwondo i Biegacze.

Utwór można znaleźć w popularnych serwisach streamingowych poprzez wklejenie linku w przeglądarkę: https://id.ffm.to/dla_niny

Na Facebook Nineczka Kropeczka SMA – LICYTACJE można znaleźć takie perełki jak: rakieta Igi Świątek, kevlar Wybrzeża Gdańsk, „Księgi Jakubowe” z autografem Olgi Tokarczuk, Motor Sportowy Prababka, mnóstwo żużlowych smaczków, piłka z autografami Pszczółek, koszulka z autografem Sofii Ennaoui, koszulka podpisana przez Malwinę Kopron i Anitę Włodarczyk.

Nineczka Kropeczka SMA – LICYTACJE | Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!