Jacob Banks – alt-R&B i soul w najlepszym wydaniu

Pochodzący z Nigerii, tworzący w Wielkiej Brytanii wokalista, kompozytor, multi-instrumentalista, prezentuje nowy projekt  „For My Friends” – nagrany w całości w domu artysty w Londynie.

Pracując zdalnie z dwoma muzykami, Banks odnalazł w sobie nowe pokłady kreatywności. „For My Friends” jest jego w pełni autorską artystyczną wypowiedzią

Za produkcję wydawnictwa odpowiadają Banks, jego wieloletni współpracownik Sillkey oraz Yakob, Sam De Jong, Spencer Stewart i Jonah Christian. „For My Friends” to zestaw niesamowitych piosenek, od oczyszczających protest songów, do powoli rozkręcających się medytacji na temat miłości i straty. Utwory łączy zachywcający głos Jacoba. Na wydawnictwie znalazły się m.in. single „Parade”, „Devil That I Know” oraz „Stranger”. Pełna tracklista poniżej.
Jacob Banks debiutował albumem „Village” w 2018, które spotkało się z niezwykle ciepłym przyjęciem zarówno słuchaczy, jak i krytyków. Trafiło też na liczne zestawienia podsumowujące najlepsze albumy roku. W maju 2020 o artyście znowu zrobiło się głośno, a to za sprawą coveru „Like You’ll Never See Me Again” Alicii Keys. Wideo zgromadziło ponad 1,5 mln wyświetleń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *