SEZAMKOVA ‘Pirates Of Truth’ – album zespołu z lat 90’tych

SEZAMKOVA to zespół, którego historia jest rodem z filmu dokumentalnego o zespołach rockowych w stylu Anvil. Powstali w 1990 roku, szybko udało im się przyciągnąć uwagę branży: grali trasy z Acid Drinkers, koncerty z Houk i Illusion itp. Wygrywali wiele przeglądów, zagrali na Przystanku Woodstock. Po nagraniu demo otrzymali propozycję kontraktu i… go odrzucili.  Teraz, po latach postanowili zarejestrować swoje pierwsze kompozycje.

“Pirates Of Truth” to materiał skomponowany w latach 90 tych, który nigdy nie został zarejestrowany. Muzyka zespołu w prawdziwie 90’sowym stylu łączy rocka, thrash i heavy metal, wplatając w to elementy jazzu i funky. Klimat ostatniej dekady XX wieku słychać też w sposobie produkcji. Chłopakom udało się utrzymać oryginalny sound i klimat kompozycji unikając pokus cyfrowych możliwości dzisiejszego studia.

Sezamkova powstała w 1990 roku. Zaczęli swoją wspólną podróż kiedy mieli po 14, 15, 16 lat – wtedy jeszcze pod nazwą Ulica Sezamkowa. Długie godziny spędzone na próbach zaowocowały tym, że zaczęli się pojawiać i wygrywać lokalne, a także ogólnopolskie przeglądy. Otwierali koncerty takich kapel jak: Acid Drinkers (kilka razy – wspólna mini trasa koncertowa Acid Drinkers – Rebel On The East Tour), Houk, Illusion. Wszystko to wydarzyło się zanim osiągnęli pełnoletniość. Udało im się nagrać pierwsze demo (była to notabene nagroda za wygranie jednego z przeglądów). Wtedy zainteresował się nimi człowiek, który współpracował blisko z Acid Drinkers. Zaproponował kontrakt na wydanie trzech płyt, jednak zespół go odrzucił i płyty w końcu nie udało się wydać. Przez następne lata rozrzuciło ich po Polsce i po świecie. Skład Sezamkovej zmieniał się, ale zespół nieustannie koncertował. Między innymi na dużej scenie Przystanku Woodstock w Żarach, w 1999 roku.

Materiał na ich pierwszą płytę przeleżał w szufladzie ponad 20 lat. Teraz zespół postanowił to, co zaczął wiele lat temu i nagrał album w 4-osobowym składzie. Singiel z tej płyty wielokrotnie gościł na antenach rozgłośni radiowych, ale cały album do tej pory nie ujrzał światła dziennego i cierpliwie czeka na swój moment.

Zespół planuje wydanie kolejnego albumu, a nowe numery już czekają w kolejce do nagrania. Aktualnie Sezamkova działa prężnie, co jest dowodem na to, że żadna pandemia czy odległość nie jest w stanie zatrzymać pasji i zajebistego hartu ducha. Zespół nadaje z trzech różnych miast: Warszawa, Lublin, London calling.

SEZAMKOVA:

Marcin  <Botul> Mikulski       –           voc, guitar

Michał <Mullek> Krasoń        –           guitar, voc

Krzysztof <Kris> Grabań       –           bass, voc

Piotr Kurczuk                         –           drums

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *