PREMIERA: „OGNIWA”- NAJNOWSZY SINGIEL I TELEDYSK ZESPOŁU GUTEK Z NADCHODZĄCEJ PYTY „STAN RZECZY”

„Ogniwa” – najnowszy singiel zespołu Gutek to ostatnia z piosenek, która powstała na jego solową płytę. Stworzona i nagrana w ciągu ostatniego roku, roku zupełnie poza standardem naszego wcześniejszego życia. Banałem już stało się powtarzanie, że wszystko nam się przewróciło do góry nogami, bo przecież każdy z nas tego doświadcza. Najważniejsze dla artysty jest jednak pytanie zareagować na taką sytuację.

– „Ogniwa” to jedyny utwór z płyty, którego nie zdążyliśmy zagrać na koncertach. Naturalnie odnosi się do sytuacji w jakiej znalazł się świat i my sami. Tekst utworu to refleksja zawierająca nutę niepokoju z dominantą nadziei, której mam pod dostatkiem i mogę się podzielić – mówi Piotr „Gutek” Gutkowski

To słowa artysty, który po wielu latach w szeregach zespołu Indios Bravos przygotował i nagrał muzykę pod własnym szyldem. A w momencie, gdy solowy projekt zaczął się rozkręcać, po zagraniu trzech tras (a przed czwartą) i nagraniu albumu, czas się zatrzymał.  Ale zamiast narzekać – lepiej robić swoje. Jak to opisuje “Gutek” – posłuchajcie sami.

Autorem teledysku do „Ogniw” jest Mateusz „Mania” Winkiel, znany i ceniony twórca klipów. Zespół Gutek pracował już razem z nim przy piosence „Co Noc”, a jego dzieło spodobało się odbiorcom, którzy wyświetlili klip już prawie dwa miliony razy. Warto zobaczyć jak “Mania” widzi swoim okiem naszą obecną rzeczywistość.

Premiera płyty „Stan rzeczy” – 16 kwietnia.

Link do płyty w sklepach cyfrowych: https://ffm.to/gutek_ogniwa 

Link do zakupu płyty na CD: https://mystic.pl/search.php?text=Gutek 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!