Alice Phoebe Lou wróciła z najbardziej osobistym albumem w karierze

Obdarzona niesamowitym głosem i zupełnie niespotykaną wrażliwością Alice Phoebe Lou powróciła ze swoim trzecim w karierze albumem. “Glow” to najbardziej intymny i jednocześnie najbardziej dojrzały krążek w dorobku południowoafrykańskiej wokalistki, która jeszcze tej jesieni zagra w klubie Niebo w Warszawie. 

O Alice zrobiło w 2014 roku, gdy wydała swoje debiutanckie EP “Momentum”, wystąpiła na konferencjach TEDx i z miejsca stała się jedną z najbardziej elektryzujących songwriterek młodego pokolenia. Od tego czasu Phoebe Lou konsekwentnie buduje swój muzyczny wizerunek świetnymi, onirycznymi kompozycjami napędzanymi jej niesamowicie wyjątkowym głosem. Taki właśnie jest album “Glow”; to subtelny i bardzo osobisty materiał zawieszony gdzieś pomiędzy folkiem, soulem, a nawet współczesnym jazzem.

Mocną stroną płyty jest również warstwa tekstowa, o której Phoebe Lou mówi tak: “Ten album po prostu wylał się z mojego serca i podświadomości, nic nie mogło powstrzymać tej zakochanej natury.”. Alice przyznaje również, że światowa sytuacja w 2020 roku również odcisnęła swój ślad na nowym materiale: “Spędzałam samotnie więcej czasu niż kiedykolwiek wcześniej. Ogoliłam głowę, przeżyłam śmierć swojego ego, zakochałam się i miałam złamane serce. Byłam małym bałaganem i o tym właśnie pisałam.”

Nową płytę Alice Phoebe Lou promowały wydane w ostatnich tygodniach single “Dusk” i “Dirty Mouth” oraz seria wspaniałych, klimatycznych nagrań live zamieszczonych na kanale YouTube artystki.

Alice będzie promowała swój najnowszy album podczas tegorocznej, europejskiej trasy koncertowej, która zahaczy również o Polskę. Phoebe Lou zagra w warszawskim klubie Niebo już 8 września, a bilety na to wydarzenie są już dostępne w regularnej sprzedaży na fource.pl, GoOut.pl, Eventim.pl, Ticketmaster.pl, Biletomat.pl, Going.pl i w salonach Empik.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *