JINJER wchodzi do studia, by nagrać swój czwarty album!

Ukraińska formacja Jinjer udowodniła już, że nie zwalnia tempa i cieszy się reputacją jednego z najciężej pracujących metalowych zespołów. Statystyki odtworzeń wielu ich teledysków sięgają już ponad milion i każdy z ich dotychczasowych albumów jest wysoko oceniany przez krytyków, znawców sceny i fanów, a sam zespół nie ustaje w misji krzewienia bezlitośniej progresywnej, heavy metalowej muzyki.

Zespół JINJER finalnie wszedł do studia, by rozpocząć nagrywanie swojego wyczekiwanego, czwartego już albumu dla Napalm Records. Nad płytą pod roboczym tytułem #JINJER4, grupa intensywnie pracowała w ciągu ostatnich kilku miesięcy i formacja zapowiada, że będzie to ich najbardziej wizjonerskie i wpływowe wydawnictwo.

Basista Eugene Abdukhanov komentuje:

“Ci z was, którzy nas obserwują, musieli już słyszeć, że Jinjer pracuje nad nowym materiałem prawie od początku pandemii. To jedna z tych sytuacji, w których nawet najbardziej negatywne historie  mogą mieć pozytywny skutek. Zostaliśmy pozbawieni możliwości koncertowania na żywo, ale udało nam się skupić całą naszą kreatywność i frustrację, by zamienić je w nowe piosenki, które moim zdaniem są najlepszymi, jakie kiedykolwiek napisaliśmy. Jest złożony, ale jednocześnie chwytliwy jak diabli, odjazdowy, ale z taką paletą nut, dźwięków, a co najważniejsze: uczuć… ten nowy album może przenieść cały gatunek muzyki ekstremalnej na zupełnie nowy poziom i podnieść poprzeczkę jeszcze wyżej zarówno dla tego zespołu jak i dla sceny metalowej.“

Sesje nagraniowe po raz kolejny odbywają się w Kaska Records Studios w Kijowie, na Ukrainie. Zespół nad płytą pracuje ze swoim zaprzyjaźnionym producentem, Maxem Mortonem. Sprawdź pierwszy raport ze studia tutaj:

Jesienna trasa koncertowa: wrzesień i październik 2021 – zamów bilety tutaj.

Zespół ogłosił także trasę koncertową w 14 wybranych europejskich miastach, w ramach której kapela wystąpi wraz z szwedzką deathcore’ową grupą w roli gościa specjalnego, HUMANITY’S LAST BREATH oraz z francuskimi metalowcami HYPNO5E. Ten pakiet to nie tylko zestaw nowatorskich zespołów metalowych, ale także pierwsza okazja, by usłyszeć po raz pierwszy zupełnie nową muzykę Jinjer. Podczas gdy ich Macro World Tour została nagle przerwana w marcu 2020, Jinjer zdołał dokonać niemożliwego we wrześniu 2020, odbywając krótką trasę po Niemczech i Szwajcarii, z powodzeniem koncertując podczas pandemii. Bilety można zamówić tutaj.

Jinjer na europejskiej trasie:

plus special guest: HUMANITY’S LAST BREATH

plus support: HYPNO5E

 

18.09.21 – SK – BRATYSŁAWA / Majestic

19.09.21 – CZ – JABLONEC NAD NYSĄ /  Eurocentrum

20.09.21 – PL – KRAKÓW / Hype Park

22.09.21 – DE – LIPSK/ Hellraiser

23.09.21 – DE- ROSTOCK / Mau Club

24.09.21 – DE – POCZDAM / Lindenpark

25.09.21 – DE – AARHUS / Train

26.09.21 – NL – NIJMEGEN / Doornroosje

28.09.21 – FR – REIMS / Cartonnerie

29.09.21 – CH – PRATTELN / Z7

30.09.21 – DE – MANNHEIM / Alte Feuerwache

01.10.21 – DE – SAARBRUECKEN / Garage

02.10.21 – DE – KOLONIA / Euroblast Festival

03.10.21 – FR – STRASBURG / La Laiterie

Zobacz video do “Home Back” tutaj

“Home Back” wyreżyserowany został przez duet:Ingwara Dovgotelesa i Linę Volokhovą,a nakręcoy został w Kijowie.  

Poczuj ekscytującą atmosferę koncertów na żywo i zamów najnowszy album live Jiner tutaj!

Ubiegły rok był naprawdę trudnym rokiem dla całej branży muzycznej, ale nie zatrzymał muzycznych ambicji kapeli: z 31,5 mln odtworzeń na Spotify, oszałamiającym materiałem na żywo i wybuchowymi nowymi klipami, ten wyjątkowy ukraiński zespół, pozostawił za sobą rok pełen sukcesów. Jinjer niedawno wydał swój pierwszy album koncertowy “Alive in Melbourne” (Napalm Records), nagrywając jeden ze swoich ostatnich występów przed rozpoczęciem pandemii, a obecnie pracują nad kolejnym albumem, który stanowić będzie następny etap w ich muzycznej ewolucji. Rok 2021 upłynie pod znakiem Jinjer!

JINJER:

Tatiana Shmayluk – wokale
Roman Ibramkhalilov – gitary
Eugene Abdukhanov – bas

Vlad Ulasevich – perkusja

JINJER online:

FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM
HOMEPAGE

NAPALM RECORDS

foto: Alina Chernohor.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *