Pierwszy singiel „I will Not Conform” z feat. Shagrath & Maurice Adams, premiera 9 kwietnia 2021 roku

Norweski hard rock / metalowy zespół, WORLD OF DAMAGE, solowy projekt gitarzysty Kjell Åge Karlsen (Jorn, Chrome Division) aka Mr.Damage ogłosiły wydanie pierwszego singla ‘Będę niezgodne’, wyposażony feat. Shagrath ( Dimmu Borgir , Chrome Division ) & Maurice Adams ( BreeD , Enigma Experience ) ukaże się 9 kwietnia 2021 roku.

 

Kjell Åge Karlsen aka Mr.Damage ma do powiedzenia:

Utwór pochodzi z debiutanckiego albumu „ Invoke Determination ”, który ukaże się 11 czerwca 2021 roku . „ Invoke Determination ” z największymi nazwiskami współczesnej sceny rockowej i metalowej, w tym Shagrath ( Dimmu Borgir , Chrome Division ), Roy Khan ( Kamelot , Conception ), Björn «Speed» Strid ( Soilwork , The Night Flight Orchestra ), Maurice Adams ( BreeD , Enigma Experience ) i Chris Clancy ( Wearing Scars ), żeby wymienić tylko kilku.

Pan Damage musi powiedzieć: „ Pomysł zrobienia tego albumu sięga około 2016 roku. Znalazłem się w sytuacji, w której chciałem tworzyć muzykę bez zastanawiania się, czy pasuje do Chrome Division czy jakiegokolwiek innego zespołu, lub formularz. Chciałem tylko, żeby to była moja własna muzyka, obejmująca wszystko, od rocka i metalu, po ballady i muzykę instrumentalną. Po prostu pozwól muzyce mówić bez zbytniej analizy. Kiedy grasz w zespole, muzyka jest wytworem stylu i ludzi z zespołu. Ale kiedy jesteś sam, wszystko zależy od ciebie i tylko od ciebie. To jak malowanie obrazu; to ty, pędzel, kolory i płótno. Nie pięć osób, pięć pędzli i pięć różnych wiader farby. Jestem bardzo zadowolony i dumny z albumu i nie mogę się doczekać, kiedy pokażę o ff, World Of Damage.

Zapowiedź albumu „ Invoke Determination ” można obejrzeć tutaj:

Na wszystkich gitarach i basie gra Mr.Damage . W bębny wbija wielki Aki Viitala z Shot At Dawn . Album został wyprodukowany przez Mr.Damage, a zmiksowany i zmasterowany przez Marius Strand ( Chrome Division , The Wretched End , Susperia ) w Strand Studio w Oslo w Norwegii.

Lista utworów – Invoke Determination:

1. I Will Not Conform (feat. Maurice Adams & Shagrath )
2. Invoke Determination (feat. Björn «Speed» Strid )
3. The Petrol & The Blood (feat. Bernt Fjellestad )
4. Fire Burns My Name (feat. Björn «Speed» Strid )
5. Until The End Of Days (feat. Chris Clancy )
6. Breathe (Little Angel) (feat. Roy Khan )
7. Insanity (feat. Pål «Athera» Mathiesen )
8. Anuluj (feat. Bernt Fjellestad )
9. Unleash The Rage (feat. Thebon )
10. Black Moon (wersja instrumentalna)
11. Spoke In The Wheel (feat. Eddie Guz )
12. I Will Not Conform – BONUS (feat. Maurice Adams , Shagrath i Derek Sherinian )

Kjell Åge Karlsen , lub Pan Szkoda , który woli, aby go nazywano (imię nadał mu jego ojciec po tym, jak udało mu się rozbić swój samochód TRZY razy w ciągu jednego dnia !!), jest najbardziej znany z tego, że jest głośnym, dzikim i nieokiełznanym liderem gitarzysta i współautor piosenek w zespole Doomsday Rock N Roll Chrome Division , wraz ze swoim partnerem w chrime, Shagrathem z Dimmu Borgir .

Mr.Damage ma rosnący katalog z wydawnictwami zespołów i kilkoma gościnnymi występami, ostatnio jest współautorem i wykonaniem utworuFaith Bloody Faith ” z JORNem na norweski finał ESC 2021 .

Ten długowłosy, brodaty, norweski Wiking jest teraz gotowy do wydania na świecie swojego pierwszego solowego albumu.

www.facebook.com/worldofdamage
www.instagram.com/mrdamagewod

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *